Logo Przewdonik Katolicki

Świętomikołajowe inspiracje

PK
Fot.

Historia św. Mikołaja może być inspiracją do mądrego obdarowywania. Jedną z możliwości jest przygotowanie prezentu dla dzieci będących w potrzebie. Parafialny oddział Caritas, przedszkole lub szkoła mogą z pewnością wskazać konkretne potrzeby. Nawet bardzo praktyczny prezent, jak np. ciepłe rajstopy czy sweterek, można fantazyjnie opakować, dodając nieco tajemniczości i świątecznego...

Historia św. Mikołaja może być inspiracją do mądrego obdarowywania. Jedną z możliwości jest przygotowanie prezentu dla dzieci będących w potrzebie. Parafialny oddział Caritas, przedszkole lub szkoła mogą z pewnością wskazać konkretne potrzeby. Nawet bardzo praktyczny prezent, jak np. ciepłe rajstopy czy sweterek, można fantazyjnie opakować, dodając nieco tajemniczości i świątecznego nastroju.

Jeżeli chcielibyście nauczyć dziecko wielkoduszności i dobroczynności, a sami nie należycie do osób zamożnych, ciekawym pomysłem jest zorganizowanie przedstawienia lub koncertu charytatywnego. Wraz z dziećmi przygotujcie inscenizację historii św. Mikołaja lub też klasyczną szopkę z kolędami i piosenkami. Zaproście przyjaciół i rodzinę, zapowiadając kolektę na potrzebujących. Przygotowanie rodzinnego, adwentowego przedstawienia daje dużo satysfakcji, bardzo integruje, a nawet jeśli widownia zrzuci się po dwa złote, ważna jest pozytywna intencja, poza tym każdy grosz się liczy.

Innym wariantem akcji charytatywnej jest „Herbatka Świętego Mikołaja”. Zaproście rodzinę i znajomych na drobne przyjęcie adwentowe. W zaproszeniu umieśćcie prośbę o przyniesienie niezapakowanego prezentu dla osoby potrzebującej. Przy herbatce urządźcie wspólne pakowanie prezentów w fantazyjne opakowania. Według legendy, herbatkę Świętego Mikołaja robi się gotując przez kilka minut wodę z czarną herbatą, odrobiną goździków, cukrem lub miodem i gałązką cynamonu, a następnie podaje jeszcze gorącą w malutkich kubeczkach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki