Logo Przewdonik Katolicki

Wspieramy dzieci

Błażej Tobolski
Fot.

W czasie Adwentu trwa ogólnopolska akcja Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku organizowana jest ona po raz czternasty i przebiega pod hasłem: Edukacja szansą dzieci ubogich. Nabywając przez cały Adwent świece Caritas, aby potem zapalić je na wigilijnym stole, wspieramy dzieci z rodzin ubogich, pochodzące także z naszych parafii. Płyta z kolędami W...

W czasie Adwentu trwa ogólnopolska akcja Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W tym roku organizowana jest ona po raz czternasty i przebiega pod hasłem: „Edukacja szansą dzieci ubogich”.

Nabywając przez cały Adwent świece Caritas, aby potem zapalić je na wigilijnym stole, wspieramy dzieci z rodzin ubogich, pochodzące także z naszych parafii.

Płyta z kolędami
W tym roku Caritas Archidiecezji Poznańskiej przygotowała również płytę z kolędami w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, która będzie rozprowadzana razem ze świecami. Orkiestra obchodzi w tym roku 60-lecie swojego istnienia, a bezpłatny udział w nagraniu płyty był jej wkładem w „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

180 tysięcy świec
Dochód ze sprzedaży świec przeznaczany jest w archidiecezji poznańskiej na dofinansowanie wakacji dla dzieci, których organizatorami są m.in. poszczególne wspólnoty parafialne. – W ubiegłym roku rozprowadziliśmy ok. 140 tys. małych i 40 tys. dużych świec. Dzięki uzyskanym w ten sposób środkom (wraz z ofiarami ze skarbonek wielkopostnych i paschalików wielkanocnych zebraliśmy pół miliona złotych), mogliśmy dofinansować różne formy letniego wypoczynku ok. 10 tys. dzieci i całkowicie sfinansować go dla ok. 1 tys. – mówi ks. Waldemar Hanas, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Tylko w parafiach
Jedynie parafie są upoważnione do rozprowadzania świec w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Miejmy świadomość, że kupując je w jakichkolwiek innych miejscach, nasze pieniądze z pewnością nie zostaną przekazane do Caritas. – Pomimo wzrostu kosztów produkcji świec ofiara za nie wynosi, podobnie jak to było w latach poprzednich, 4 zł za małą i 9 zł za dużą świecę. Z tej kwoty zawsze złotówka jest przeznaczana na potrzeby parafialnych zespołów Caritas – wyjaśnia ks. Hanas.

W akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” włącza się również ewangelicka organizacja charytatywna – Diakonia i prawosławna – Eleos.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki