Logo Przewdonik Katolicki

E-mail z Lichenia: Będzie hospicjum

Aneta Kwiatkowska
Fot.

Trwa generalny remont dawnego klasztoru Księży Marianów w Licheniu. Po zaadaptowaniu na zakład opieki zdrowotnej, w budynku tym będzie się mieścić Hospicjum im. bł. ojca Stanisława Papczyńskiego. Docelowo hospicjum będzie mogło przyjąć 24 osoby. Pacjentami zaopiekuje się zespół złożony z profesjonalistów i wolontariuszy mających przygotowanie medyczne, jak również doświadczenie...

Trwa generalny remont dawnego klasztoru Księży Marianów w Licheniu. Po zaadaptowaniu na zakład opieki zdrowotnej, w budynku tym będzie się mieścić Hospicjum im. bł. ojca Stanisława Papczyńskiego.

Docelowo hospicjum będzie mogło przyjąć 24 osoby. Pacjentami zaopiekuje się zespół złożony z profesjonalistów i wolontariuszy mających przygotowanie medyczne, jak również doświadczenie w pracy z ciężko chorymi ludźmi. Księża marianie zabiegać będą o podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na prowadzenie placówki. – Chcemy nieść pomoc osobom chorym i ich rodzinom, które często nie potrafią poradzić sobie z cierpieniem. W ten sposób wypełniamy wskazówki założyciela, bł. o. Stanisława Papczyńskiego. Nakazał on marianom, by nie tylko modlili się za zmarłych, ale również przygotowywali ludzi na spotkanie z Bogiem – tłumaczy kustosz sanktuarium licheńskiego ks. Wiktor Gumienny MIC. Księża marianie ufają, że placówka zostanie otwarta z początkiem 2009 r.

Dodajmy, że kamień węgielny pod budowę hospicjum poświęcił 16 września br. w Licheniu legat papieski kard. Tarcisio Bertone, który przewodniczył uroczystości beatyfikacji o. Stanisława Papczyńskiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki