Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

W ramach VII Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra 26 listopada odbędzie się prezentacja Wielka Klasyka G. Greene Moc i chwała. Rozpocznie się ona w Auli UAM w Poznaniu (ul. Wieniawskiego 1) o godz. 19. Bilety do nabycia w kasie Auli UAM (tel. 061-853-69-35). Szczegóły na www.verbasacra.pl. W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu (os. Jana...

» W ramach VII Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra 26 listopada odbędzie się prezentacja „Wielka Klasyka – G. Greene «Moc i chwała»”. Rozpocznie się ona w Auli UAM w Poznaniu (ul. Wieniawskiego 1) o godz. 19. Bilety do nabycia w kasie Auli UAM (tel. 061-853-69-35). Szczegóły na www.verbasacra.pl.

» W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu (os. Jana III Sobieskiego) 27 listopada o godz. 9 abp Stanisław Gądecki odprawi Mszę św. z okazji jubileuszu 450-lecia urodzin św. Józefa Kalasancjusza.

» Duszpasterstwo Nauczycieli przy parafii pw. NSJ w Śremie na Jezioranach zaprasza nauczycieli oraz wszystkich, którym sprawa wychowania młodzieży nie jest obojętna, na wykład pt. „Wychowanie drogą do nieba”. Wygłosi go 27 listopada o godz. 19.30 dr Wanda Półtawska z Krakowa.

» Karmelitańskie Centrum Duchowości przy kościele oo. Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu zaprasza na serial dokumentalny o prof. Stefanie Świeżawskim (reż. Paweł Wolan). Zostanie on pokazany w cyklu „Kino duchowe”, 27 listopada o godz. 19.

» Podczas trwających w Opalenicy Dni Kultury Chrześcijańskiej szczególnie polecamy:
27.11. – Finał IX Gminnego Konkursu Wiedzy Religijnej (godz. 10, aula gimnazjum)
30.11. – Finał III Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej (godz. 19.15, aula gimnazjum)
1. i 2.12. – Przedstawienie teatralne „Brat Słońce, Siostra Księżyc. Życie św. Franciszka” (1.12., godz. 10 i 16; 2.12., godz. 16 i 19.15, MGOK)

» 1 grudnia o godz. 11 w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu rozpoczną się Adwentowe Rekolekcje Trzeźwościowe organizowane przez Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości. Tego dnia o godz. 12 abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za 10 lat działalności duszpasterstwa. W pozostałe dni rekolekcji (2-4.12.) Msze św. o godz. 19; po nich o godz. 20 nauki rekolekcyjne.

» 1 grudnia o godz. 13 w poznańskim kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej (ul. Głogowska 97) zostanie odprawiona Msza św. w intencji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Natomiast 5 grudnia o godz. 11 w Oddziale Poznańskim PAN (ul. Wieniawskiego 17/19) rozpocznie się sesja naukowa nt. „Przyzwoita praca dla osób niepełnosprawnych”.

» Międzyzakonna Rada ds. Powołań Żeńskich w Archidiecezji Poznańskiej organizuje, po raz kolejny, w dniach 7-9 grudnia Diecezjalne Dni Skupienia dla dziewcząt powyżej 16. roku życia, pragnących odkryć lub pogłębić swoją więź z Jezusem. Odbędą się one w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Służebniczek w Luboniu koło Poznania. Informacje i zapisy: s. Anna Jarosz (klawerianka), tel.: 061-869-95-38, e-mail: annajarosz@gmail.com.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki