Logo Przewdonik Katolicki

Archidiecezja w skrócie

PK
Fot.

CARITAS ZBIÓRKA ODZIEŻY W dniach 9 i 10 listopada Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przeprowadziła zbiórkę odzieży. Używaną odzież mieszkańcy Gniezna i okolic mogli przekazywać w piątek i sobotę na gnieźnieńskim rynku i na parkingu przy Galerii Gniezno. W ciągu dwóch dni, dzięki wielkiej życzliwości mieszkańców Gniezna, przy współpracy wolontariuszy Caritas,...CARITAS – ZBIÓRKA ODZIEŻY
W dniach 9 i 10 listopada Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przeprowadziła zbiórkę odzieży. Używaną odzież mieszkańcy Gniezna i okolic mogli przekazywać w piątek i sobotę na gnieźnieńskim rynku i na parkingu przy Galerii Gniezno. W ciągu dwóch dni, dzięki wielkiej życzliwości mieszkańców Gniezna, przy współpracy wolontariuszy Caritas, została zebrana ponad tona odzieży. – Już po raz kolejny gnieźnianie nie zawiedli pokładanych w nich nadziei – mówi ks. Jacek Dziel, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. – Jesteśmy wszystkim ofiarodawcom niezwykle wdzięczni, gdyż to dzięki nim łatwiej będzie wszystkim bezdomnym przetrwać ten trudny zimowy czas.

Zebrana odzież zostanie przekazana na pomoc osobom bezdomnym i ubogim, głównie za pośrednictwem Stowarzyszenia „Dom”, które prowadzi schronisko dla bezdomnych „Pomocna Przystań”, jak również dla podopiecznych Parafialnych Zespołów Caritas oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Każdy, kto chciałby dołączyć się do tej akcji, a nie miał czasu lub możliwości przekazania przydatnych rzeczy do przetrwania zimy, może przyjść do magazynu odzieży w Centrum Pomocy Bliźniemu w Gnieźnie przy ul. Wrzesińskiej 43, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15. Szczególnie potrzebne są ciepłe kołdry i śpiwory.
KSM W PAWŁOWIE
Od ponad roku w Pawłowie działa parafialny oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 11 listopada piętnastu jego członków wraz z sześcioma członkami KSM z parafii pw. św. Ducha we Wrześni złożyło uroczyste przyrzeczenie służby Bogu i Ojczyźnie przez cnotę, naukę i pracę.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zachęca młodych do aktywnego uczestnictwa we wspólnocie Kościoła. Młodzież przygotowuje koncerty i jasełka, organizuje półkolonie i turnieje.
STRZELNO
Tradycyjnie już 11 listopada uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny sprawowaną w bazylice strzeleńskiej rozpoczęto ósmy sezon zimowych spotkań Klubu Dobrego Rolnika. Wykład inauguracyjny pt. „Praca organiczna mieszkańców kujawskiej wsi, która stała się drogą do niepodległości i dobrobytu” wygłosił inowrocławski historyk i publicysta Grzegorz Roczek.

Działający przy strzeleńskiej parafii Klub Dobrego Rolnika skupia ok. 100 rolników z okręgu kujawskiego i przyległych regionów. Na odbywające się od listopada do marca spotkania zapraszani są naukowcy, politycy, działacze samorządowi, którzy dzielą się swoją, niezwykle pożyteczną, wiedzą.


DZIEŃ SKUPIENIA DLA RODZICÓW
W sobotę 1 grudnia w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbędzie się pierwszy Dzień Skupienia dla rodziców kapłanów, zakonników i zakonnic pracujących w archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie rozpocznie są o godz. 10 w PWSD powitaniem i świadectwem składanym przez rodziców. W programie znajdzie się również Eucharystia, zwiedzanie seminarium i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Bliższych informacji na temat Dnia Skupienia udziela ks. dr Grzegorz Iwiński (par. pw. św. Mikołaja w Łubowie).


ŚWIĘTO KOLEJARZY – ZAPROSZENIE
Diecezjalny duszpasterz kolejarzy ks. Paweł Kowalski zaprasza wszystkich kolejarzy, pracowników kolei i zaplecza kolejowego wraz z rodzinami do wspólnej modlitwy z okazji święta ich patronki, św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W sobotę 24 listopada o godz. 15 w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie ks. prał. Franciszek Resiak, a słowo Boże wygłosi ks. kan. Antoni Balcerzak.


PARAFIA W PRZEWODNIKU
W związku ze zmianami w formule „Przewodnika Katolickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej” i planowanym szerszym informowaniem o życiu poszczególnych dekanatów i parafii uprzejmie prosimy księży oraz świeckich zaangażowanych w życie parafii o nadsyłanie informacji i zdjęć z wydarzeń w poszczególnych wspólnotach. Wiemy, że w wielu parafiach dzieją się piękne i dobre rzeczy – podzielmy się nimi! Informacje przekazywać można pisząc na adres e-mailowy pk@archidiecezja.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 061-426-49-44.


Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki