Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

Z inicjatywy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, 12 października w kościele parafialnym NSPJ sprawowana była Eucharystia w intencji śp. ks. prał. Zdzisława Peszkowskiego. W Mszy św. uczestniczyła dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie, przedstawiciele Rodzin Katyńskich i parafianie turkowscy. Ks. Peszkowski związany był z Turkiem przez spotkania z delegacją SP nr 4: pierwsze...

» Z inicjatywy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, 12 października w kościele parafialnym NSPJ sprawowana była Eucharystia w intencji śp. ks. prał. Zdzisława Peszkowskiego. W Mszy św. uczestniczyła dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie, przedstawiciele Rodzin Katyńskich i parafianie turkowscy. Ks. Peszkowski związany był z Turkiem przez spotkania z delegacją SP nr 4: pierwsze odbyło się 7 września 1995 r. w Katyniu, podczas pogrzebu patrona szkoły gen. Mieczysława Smorawińskiego; drugie – w czasie uroczystości otrzymania przez szkołę sztandaru.

» 14 października w Kole odbył się IX Kolski Marsz Życia i Nadziei. Jako apel o edukację, wczesną profilaktykę i diagnozę chorób nowotworowych zainicjowały go przed dziewięciu laty kolskie położne: Iwona Wiśniewska i Teresa Sołtysiak. Cztery lata temu patronat nad Marszem objęło Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Walki z Kalectwem. Wiele osób skorzystało z porad, nieodpłatnie przeprowadzanych badań i analiz medycznych.

» 17 października Mszą św. koncelebrowaną w bazylice katedralnej zainaugurowano rok akademicki w WSD we Włocławku. Po Mszy św., w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego odbyła się okolicznościowa akademia. 18 października o godz. 16.30 przy krzyżu na włocławskiej tamie miało miejsce spotkanie modlitewne, a o 18.30, w katedrze, Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza do zwiedzania wystawy pt. „Skarby katedry”. W chwili oddawania „Ładu Bożego” do druku wiadomo, że 20 października wystawę otworzy ks. bp Mering w obecności proboszcza par. katedralnej ks. prał. Stanisława Waszczyńskiego, dyrektora muzeum ks. Piotra Sierzchały i zaproszonych gości.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki