Logo Przewdonik Katolicki

Karnet

Barbara Sawic
Fot.

Do 4 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku czynna jest wystawa tkaniny artystycznej pt. Słodkie lata sześćdziesiąte. Eksponaty stanowią własność Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wystawa towarzyszyła Międzynarodowemu Triennale Tkaniny Łódź 2007. 26 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbędą się XXVI...

• Do 4 listopada w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku czynna jest wystawa tkaniny artystycznej pt. „Słodkie lata sześćdziesiąte”. Eksponaty stanowią własność Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wystawa towarzyszyła Międzynarodowemu Triennale Tkaniny – Łódź 2007.

•26 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbędą się XXVI Jesienne Spotkania Recytatorów. Kochającą poezję publiczność zapraszają organizatorzy: MDK i Urząd Miejski w Koninie. Wstęp wolny.

•Do 31 października w Muzeum Okręgowym w Sieradzu można zwiedzać wystawę pt. „Żeby ten krzyk nie przeminął... w 65. rocznicę likwidacji getta w Sieradzu”. Zobaczyć można m.in. listy aresztowanych sieradzan przed 11 listopada 1939 r., listy więźniów obozów pracy, do których wywożono sieradzkich Żydów, fotografie przedstawiające ostatnie miesiące funkcjonowania getta i jego likwidację, fragmenty wspomnień i opracowań o likwidacji getta w Sieradzu, autorstwa m.in. s. Pauliny Jaskulanki. Materiały pochodzą z Archiwum Państwowego w Łodzi, Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie, IPN Odział w Łodzi i Muzeum Okręgowego w Sieradzu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki