Logo Przewdonik Katolicki

Mobile Startup-IT

PK
Fot.

Ma być miejscem dialogu, refleksji i pogłębionej debaty nad rolą chrześcijaństwa w demokratycznym i pluralistycznym społeczeństwie. Takie są główne założenia nowego religijnego portalu internetowego Centrum Kultury i Dialogu www.ckid.pl. Tworzą go duchowni i świeccy intelektualiści z całej Polski. Portal ma także dostarczać informacji o nowych inicjatywach podejmowanych...

 Ma być miejscem dialogu, refleksji i pogłębionej debaty nad rolą chrześcijaństwa w demokratycznym i pluralistycznym społeczeństwie. Takie są główne założenia nowego religijnego portalu internetowego Centrum Kultury i Dialogu www.ckid.pl. Tworzą go duchowni i świeccy intelektualiści z całej Polski. Portal ma także dostarczać informacji o nowych inicjatywach podejmowanych w nadchodzącym roku akademickim: publicznych debatach i seminariach, publikacjach prasowych oraz wydawniczych.

 

Naukowcy odnaleźli w Ameryce Południowej skamieniałości pelykozaurów - grupy gadów ssakokształtnych, które żyły na przełomie karbonu i permu oraz w permie, przed nastaniem dinozaurów. Natknięto się na skamieniałą grupę, składającą się z dorosłego pelykozaura i czterech młodych osobników. Prawdopodobne jest, że młode są rodzeństwem. Znalezisko pozwala stwierdzić, że zwierzęta te mogły być opiekuńczymi rodzicami już 260 mln lat temu.

 

Rektorzy wszystkich krakowskich szkół wyższych zwrócili się z apelem do mieszkańców Krakowa, aby pomogli studentom studiować. Chodzi o ceny pokoi i mieszkań, które w krótkim czasie bardzo wzrosły. Dla wielu żaków zbyt duże koszty mieszkania stanowią barierę nie do pokonania. Protest w Internecie przeciwko nieuzasadnionemu zawyżaniu cen kwater podpisało około 5 tys. studentów z całej Polski. Zapowiadają blokowanie uczelni i pikiety pod urzędami miast. Sprawa dotyczy większości ośrodków akademickich w całym kraju.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki