Logo Przewdonik Katolicki

Diecezjalne Studium Organistowskie

PK
Fot.

Diecezjalne Studium Organistowskie we Włocławku jest placówką kształcącą przyszłych organistów w taki sposób, aby zdobyli oni pełne przygotowanie do wykonywania zawodu. Do DSO przyjmowani są kandydaci uzdolnieni muzycznie. W toku pięciu lat nauki poznają oni zasady muzyki, harmonii, liturgiki, uczą się śpiewu także gregoriańskiego i historii muzyki. Każdy słuchacz...

Diecezjalne Studium Organistowskie we Włocławku jest placówką kształcącą przyszłych organistów w taki sposób, aby zdobyli oni pełne przygotowanie do wykonywania zawodu. Do DSO przyjmowani są kandydaci uzdolnieni muzycznie. W toku pięciu lat nauki poznają oni zasady muzyki, harmonii, liturgiki, uczą się śpiewu – także gregoriańskiego – i historii muzyki. Każdy słuchacz ma również indywidualne lekcje gry na fortepianie, a od drugiego roku także na organach. Zajęcia teoretyczne odbywają się w każdą sobotę od września do czerwca.

Nauka w Diecezjalnym Studium Organistowskim kończy się egzaminem dyplomowym, upoważniającym do pracy w charakterze organisty w kościołach diecezji włocławskiej.

Można jeszcze zapisać się na pierwszy rok nauki w Studium; osoby zainteresowane zapraszamy w każdą sobotę września na godz. 9 do siedziby DSO.

Warunki przyjęcia: uzdolnienia muzyczne, opinia proboszcza parafii kandydata, podanie o przyjęcie do DSO, życiorys, trzy zdjęcia.


Adres: Diecezjalne Studium Organistowskie
ul. Władysława Reymonta 11
87-800 Włocławek tel./fax (0-54) 231­-28-27
e-mail: zbawiciel@diecezja.wloclawek.pl

Telefony informacyjne:

Ks. Józef Nowak, wicedyrek­tor: (0-54) 231-44-28
Zbigniew Wiśniewski, wicedyrektor: (0-54) 411-04-22 lub (0-54) 283-11-07

Dyrektor DSO we Włocławku
ks. prał. Zbigniew Szygenda

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki