Logo Przewdonik Katolicki

Internet do lamusa?

PK
Fot.

Watykan zainaugurował tanie loty czarterowe do miejsc świętych. Samoloty mają początkowo przewozić katolików do sanktuariów we Francji, Hiszpanii i Polsce oraz na Środkowy Wschód. W przyszłości zaplanowano także dłuższe kursy do Meksyku. Według przewidywań, z lotów linii Mistral Air ma korzystać rocznie około 150 tys. pielgrzymów. Przedsięwzięciem...


Watykan zainaugurował tanie loty czarterowe do miejsc świętych. Samoloty mają początkowo przewozić katolików do sanktuariów we Francji, Hiszpanii i Polsce oraz na Środkowy Wschód. W przyszłości zaplanowano także dłuższe kursy do Meksyku. Według przewidywań, z lotów linii Mistral Air ma korzystać rocznie około 150 tys. pielgrzymów. Przedsięwzięciem zajmie się lokalne biuro turystyczne, z którym Watykan podpisał już kontrakt na pięć lat. Samoloty z pielgrzymami lecącymi do Częstochowy będą lądować na lotnisku w Pyrzowicach, niedaleko Katowic.

 

Młodzi katolicy na Ukrainie uczcili 16. rocznicę niepodległości swojej ojczyzny. Główne uroczystości odbyły się 24 sierpnia w Kijowie. W latyczowskim sanktuarium zebrało się około tysiąca młodych. Oprócz modlitwy i konferencji uczestnicy spotkania zastanawiali się nad korzyściami i zagrożeniami związanymi ze współczesnymi środkami przekazu. Późnym wieczorem zapalono ogromny płomień, jako znak spalenia w święto niepodległości Ukrainy wszystkiego, co złe. Wielu młodych złożyło też swoje deklaracje członkostwa w Ruchu Czystych Serc.

 Mieszkańcy Krakowa już nie będą musieli opuszczać miasta, aby pojeździć na nartach. Przy granicy z gminą Wieliczka, na rogatkach Krakowa, ma powstać stok narciarski. Inwestor planuje oddanie obiektu w 2009 roku. Plan zakłada, że stok będzie czynny przez cały rok. Działać będą dwa wyciągi narciarskie o długości 370 m, a także jeden wyciąg krzesełkowy. Wokół obiektu powstaną dwa parkingi na ponad 200 miejsc. Na stoku znajdzie się restauracja oraz ścieżki i alejki dla spacerowiczów.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki