Logo Przewdonik Katolicki

Nam trud niestraszny

ks. Tomasz Król
Fot.

Jak Polska długa i szeroka, w sierpniu na drogach wiodących do sanktuariów maryjnych widoczni są pielgrzymi. W największej liczbie udają się na Jasną Górę. Nie zabrakło wśród nich również wiernych z parafii św. Wita w Tuliszkowie. Natomiast w piątek 17 sierpnia grupa młodzieży tuliszkowskiej wraz z niżej podpisanym wikariuszem parafii, odbyła pielgrzymkę rowerową do sanktuarium...

Jak Polska długa i szeroka, w sierpniu na drogach wiodących do sanktuariów maryjnych widoczni są pielgrzymi. W największej liczbie udają się na Jasną Górę. Nie zabrakło wśród nich również wiernych z parafii św. Wita w Tuliszkowie. Natomiast w piątek 17 sierpnia grupa młodzieży tuliszkowskiej wraz z niżej podpisanym wikariuszem parafii, odbyła pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu.

Udaliśmy się w drogę o godz. 8, aby uniknąć spiekoty dnia. Około południa byliśmy w Licheniu. Młodzi uczestniczyli w sprawowanej przeze mnie Eucharystii; następnie był czas na prywatną modlitwę i zwiedzanie sanktuarium.

W drodze powrotnej nie obyło się bez kłopotów technicznych. Na szczęście pęknięcie łańcucha roweru przydarzyło się już blisko domu właściciela pojazdu... Mimo zmęczenia i drobnych problemów, warto było odbyć pielgrzymkową drogę do Matki Bożej Licheńskiej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki