Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK
Fot.

20 sierpnia do sanktuarium maryjnego w Licheniu przyjechali artyści, by wziąć udział w plenerze malarskim zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Dom Pielgrzyma Arka w Licheniu. Pomimo że w tym roku najliczniej reprezentowane są lokalne środowiska twórców, nie zabrakło artystów z innych miast Polski: Poznania, Warszawy, Olsztyna i Głogowa. Do 30...

» 20 sierpnia do sanktuarium maryjnego w Licheniu przyjechali artyści, by wziąć udział w plenerze malarskim zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Dom Pielgrzyma „Arka” w Licheniu. Pomimo że w tym roku najliczniej reprezentowane są lokalne środowiska twórców, nie zabrakło artystów z innych miast Polski: Poznania, Warszawy, Olsztyna i Głogowa. Do 30 sierpnia malarze tworzyć będą prace inspirowane atmosferą sanktuarium. Plon pracy twórców będzie można oglądać 30 sierpnia w Domu Pielgrzyma „Arka”.

» W 2007 r. przypada 25. rocznica erygowania parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole. W uroczystość odpustową, 26 sierpnia o godz. 16, Sumie koncelebrowanej w kościele MB Częstochowskiej przewodniczyć będzie biskup włocławski Wiesław A. Mering, który dokona poświęcenia świątyni. Do udziału w uroczystości zaprasza wszystkich proboszcz ks. prał. Janusz Ogrodowczyk i księża wikariusze. Przypomnijmy, że kościół według projektu inż. arch. Aleksandra Holasa stanowi wotum za 600 lat obecności na Jasnej Górze Cudownego Wizerunku Matki Bożej; do wybudowania świątyni przyczynił się ówczesny proboszcz i dziekan kolski ks. prał. Serafin Opałko (zm. 1986 r.), który skutecznie zmagał się z oporem władz komunistycznych. Pierwszym proboszczem parafii był ks. prał. Stanisław Matczak (zm. 2003 r.). W roku 1987 obecny proboszcz podjął się rozbudowy kościoła.

» W sobotę 1 września o godz. 11 w bazylice katedralnej włocławskiej rozpocznie się Msza św. koncelebrowana, podczas której będziemy modlić się w intencji biskupa seniora Bronisława Dembowskiego, obchodzącego 80. rocznicę urodzin, 15. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej i ingresu do katedry, a także święto patronki, bł. Bronisławy. Podczas Eucharystii homilię wygłosi prymas Polski kard. Józef Glemp. Udział w uroczystości zapowiedzieli m.in. metropolita lwowski kard. Marian Jaworski i metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński.
Po Mszy św. delegacje i osoby indywidualne będą mogły złożyć życzenia bp. Dembowskiemu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki