Logo Przewdonik Katolicki

Wraz z nim odeszła epoka

Marcin Makohoński
Fot.

Polonia Semper Fidelis pod takim hasłem odbył się w minioną niedzielę, 19 sierpnia w Gnieźnie koncert dedykowany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Misterium wystawione przez artystów z Wrocławia było dziękczynieniem za pontyfikat Papieża Polaka. Organizatorem misterium był ks. kan. Jan Kasprowicz, proboszcz parafii archikatedralnej w Gnieźnie, Wydział Programów...

„Polonia Semper Fidelis” – pod takim hasłem odbył się w minioną niedzielę, 19 sierpnia w Gnieźnie koncert dedykowany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Misterium wystawione przez artystów z Wrocławia było dziękczynieniem za pontyfikat Papieża Polaka.

Organizatorem misterium był ks. kan. Jan Kasprowicz, proboszcz parafii archikatedralnej w Gnieźnie, Wydział Programów Katolickich PSE „Polest” z Wrocławia oraz Katolickie Radio „Rodzina”. Przed słuchaczami zgromadzonymi w gnieźnieńskiej katedrze zaprezentowali się artyści: Jerzy Putryn – baryton, Joanna Pietraszewicz z Katolickiego Radia „Rodzina”, rozgłośni archidiecezji wrocławskiej, Janusz Śliwiński – pianista oraz czuwający nad całością programu Janusz Telejko – scenarzysta, poeta i dziennikarz Katolickiego Radia „Rodzina”.

Na program misterium złożyły się rozważania przybliżające najbardziej podniosłe momenty pontyfikatu Jana Pawła II. Nie zabrakło również refleksji na temat encyklik, homilii i poezji Papieża Polaka. Całość upiększyła muzyka kompozytorów muzyki klasycznej – w większości dzieła, które najbardziej upodobał sobie Jan Paweł II. Recytowano również wiersze poetów polskich oraz fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” autorstwa Karola Wojtyły.

Misterium „Polonia Semper Fidelis” wystawiano w archidiecezji gnieźnieńskiej po raz drugi. W ubiegłym roku artyści odwiedzili Wrześnię. – Misterium to próba przybliżenia tajemnicy wielkości Jana Pawła II – mówił podczas spektaklu Janusz Telejko. – Tajemnicą tą jest Chrystus, który przemawiał ustami Papieża, to także zawierzenie Maryi oraz nieustanna praca i cierpienie. Dziś my, pokolenie JPII, możemy szczerze powiedzieć, że wraz z Janem Pawłem II odeszła epoka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki