Logo Przewdonik Katolicki

Pamięci Jana Pawła II

Marcin Makohoński
Fot.

W niedzielę 19 marca w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Żninie wystąpili aktorzy Teatru Rapsodycznego Dnia Trzeciego z Wrocławia. Artyści zaprezentowali koncert-misterium, poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Organizatorem słowno-muzycznego spotkania był ks. Stanisław Talaczyński, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie, oraz Wydział...

W niedzielę 19 marca w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Żninie wystąpili aktorzy Teatru Rapsodycznego „Dnia Trzeciego” z Wrocławia. Artyści zaprezentowali koncert-misterium, poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II.

Organizatorem słowno-muzycznego spotkania był ks. Stanisław Talaczyński, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie, oraz Wydział Programów Katolickich PSE „Polest”.

Przedstawienie zatytułowane „Jezu ufam Tobie” powstało przed trzema laty z okazji obchodów 25. rocznicy pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Obecnie jest ono wystawiane w wielu kościołach w całej Polsce. Jak mówią wykonawcy tego dzieła, poprzez muzykę i słowo chcą złożyć hołd Janowi Pawłowi II, który jest wciąż żywy w sercach Polaków. – Misterium zostało przygotowane w formie kilkuminutowych rozważań o tajemnicy Bożego miłosierdzia, które przeplatane były śpiewem polskich i łacińskich pieśni religijnych – mówi Roman Kołakowski, autor tekstów i muzyki. – Nasze misterium nie jest spektaklem teatralnym, ale formą modlitwy, połączonej z refleksją nad myślą i nauczaniem Ojca Świętego Jana Pawła II. Kiedy spektakl powstawał, często odwoływaliśmy się również do myśli zawartych w „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej. Studiowaliśmy jej życiorys, staraliśmy się odkryć i zrozumieć jej przesłanie, które w prostych słowach ukazuje niezgłębioną tajemnicę Bożej miłości.

Obok Romana Kołakowskiego w Żninie wystąpili również: Krystyna Kozanecka, Marzena Kucmer-Drzewiecka i Marcin Rogoziński. Prezentacja misterium spotkała się z wyjątkowo serdecznym i ciepłym przyjęciem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki