Logo Przewdonik Katolicki

Zmiany personalne w archidiecezji poznańskiej (4)

PK
Fot.

Arcybiskup Stanisław Gądecki dokonał kilkudziesięciu zmian personalnych w archidiecezji. Wchodzą one w życie zasadniczo w trzech terminach: z końcem czerwca, z końcem lipca i z dniem 25 sierpnia 2007 r., w zależności od potrzeb duszpasterskich. Zmiany wikariuszowskie (c.d.) Ks. mgr Tomasz ROGOZIŃSKI dot. wikariusz par. pw. NMP Wniebowziętej w Śremie od 30.06. mianowany...

Arcybiskup Stanisław Gądecki dokonał kilkudziesięciu zmian personalnych w archidiecezji. Wchodzą one w życie zasadniczo w trzech terminach: z końcem czerwca, z końcem lipca i z dniem 25 sierpnia 2007 r., w zależności od potrzeb duszpasterskich.

Zmiany wikariuszowskie (c.d.)

Ks. mgr Tomasz ROGOZIŃSKI – dot. wikariusz par. pw. NMP Wniebowziętej w Śremie – od 30.06. mianowany wikariuszem par. pw. Pierwszych Polskich Męczenników w Poznaniu.

Ks. mgr Sławomir RUKS – dot. wikariusz par. pw. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. Wszystkich Świętych w Kórniku.

Ks. mgr Jan SCHELLER – dot. wikariusz par. pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. NMP Wniebowziętej w Obornikach.

Ks. mgr Adam SCZANIECKI – dot. wikariusz par. pw. św. Józefa w Lesznie – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu.

Ks. mgr lic. Mirosław SKÓRNICKI – dot. wikariusz par. pw. Wszystkich Świętych w Kórniku – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie.

Ks. mgr Dawid STELMACH – dot. wikariusz par. pw. MB Fatimskiej w Koziegłowach – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. Narodzenia NMP w Tulcach.

Ks. mgr Ziemowit STODULNY – dot. wikariusz par. pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie.

Ks. mgr Bartosz STRUGAREK – dot. wikariusz par. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wlkp. – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. Narodzenia NMP w Poniecu.

Ks. mgr lic. Krzysztof SZCZEPAŃSKI – dot. wikariusz par. pw. Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wlkp.

Ks. mgr Waldemar SZKUDLAREK – dot. wikariusz par. pw. MB Bolesnej w Poznaniu – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. św. Jana Chrzciciela w Lesznie.

Ks. mgr Błażej ŚMIGAJ – dot. wikariusz par. pw. Wszystkich Świętych w Otorowie – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. Wniebowzięcia NMP w Środzie Wlkp.

Ks. mgr Piotr TOMASZEWSKI – dot. wikariusz par. pw. Świętej Trójcy w Stęszewie – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. św. Mikołaja w Krobi.

Ks. mgr lic. Tomasz TOMCZAK – dot. wikariusz par. pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach.

Ks. mgr Zbigniew WIŚNIEWSKI – dot. wikariusz par. pw. św. Michała Archanioła w Czempiniu – od 25.08. mianowany wikariuszem par. pw. św. Józefa w Opalenicy.

Skierowani na studia

Ks. mgr Marcin CZUJEK – dot. wikariusz par. pw. św. Mikołaja w Lesznie – od 1.07. skierowany na studia licencjackie z prawa kanonicznego w Instytucie Prawa Kanonicznego im. św. Pio X w Wenecji.

Ks. mgr Tomasz ŚLESIK – dot. wikariusz par. pw. Wniebowzięcia NMP w Środzie Wlkp. – od 1.07. skierowany na studia specjalistyczne z zakresu biblistyki na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.

Ks. dr Piotr TWARDY – dot. wikariusz par. pw. Maryi Królowej w Poznaniu – od 1.07. skierowany na studia habilitacyjne z teologii moralnej na Wydziale Teologii Katolickiej Uniwersytetu Wiedeńskiego w Wiedniu.

Zmiany kapelańskie

Ks. mgr Mieczysław ADAMCZAK – dot. wikariusz par. pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Sierakowie – od 25.08. mianowany kapelanem Domu Sióstr Rodziny Maryi oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Wieleniu n. Notecią.

Ks. mgr lic. Maciej DUDZIAK – dot. wikariusz par. pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Bp. w Szamotułach – od 25.08. mianowany kapelanem w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu i w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 5 UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Ks. mgr lic. Henryk GOŚCINIAK – dot. do pomocy duszpasterskiej w par. pw. św. Marcina w Konarzewie – od 25.08. mianowany kapelanem szpitala w Szamotułach.

Ks. mgr lic. Mariusz MARCINIAK – dot. wikariusz par. pw. św. Jana Vianney’a w Poznaniu – od 1.07. mianowany kapelanem Szpitala Klinicznego im. Święcickiego w Poznaniu.

Ks. mgr lic. Franciszek SIKORA – od 25.08. zwolniony z obowiązków kapelana w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 5 UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Skierowani do pomocy duszpasterskiej

Ks. mgr Ireneusz DEMBIŃSKI – dot. do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Chrystusa Sługi w Poznaniu – od 25.08. do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu.

Ks. dr Trojan MARCHWIAK – od 25.08. do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Objawienia Pańskiego z zadaniem organizacji życia duszpasterskiego na Osiedlu Poetów w Poznaniu.

Ks. mgr Jerzy PIOCH – dot. proboszcz par. pw. św. Barbary w Tomicach – od 25.08. do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Niepokalanego Serca NMP i św. Wawrzyńca w Zaniemyślu.

Ks. dr Maciej SZCZEPANIAK – dot. do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu – od 25.08. do pomocy duszpasterskiej w par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu.

Ks. mgr Jacek SZYMANKIEWICZ – od 2.04. do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Chrystusa Króla w Chojnie n. Wartą.

Ks. Stanisław WITEK – dot. kapelan Domu Sióstr Rodziny Maryi oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Wieleniu n. Notecią – od 25.08. do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie.

Oprac. na podstawie www.archpoznan.pl

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki