Logo Przewdonik Katolicki

Każdy z nas jest powołany

Agnieszka Góra
Fot.

W niedzielę 7 stycznia w par. Wszystkich Świętych we Włocławku przebywały siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Jedna z nich, s. Alina Urszula Sędzimir, udaje się niebawem na misję do Kamerunu, państwa leżącego w środkowej Afryce, nad Zatoką Gwinejską. Dołączy do sióstr dominikanek, które już pracują w par. Świętych Piotra i Pawła w Bertoua. Podczas Mszy Świętych...

W niedzielę 7 stycznia w par. Wszystkich Świętych we Włocławku przebywały siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Jedna z nich, s. Alina Urszula Sędzimir, udaje się niebawem na misję do Kamerunu, państwa leżącego w środkowej Afryce, nad Zatoką Gwinejską. Dołączy do sióstr dominikanek, które już pracują w par. Świętych Piotra i Pawła w Bertoua.

Podczas Mszy Świętych siostry przybliżały wiernym realia pracy misyjnej, zwracając uwagę na potrzebę niesienia pomocy tym, którzy jeszcze nie znają Chrystusa i są nękani wieloraką biedą. Ulegają lękom, brakuje im nadziei. Każdy z nas, katolików, może wesprzeć misje, m.in. poprzez objęcie patronatu nad misjonarzem. Siostry przedstawiły zasady tego patronatu. Po pierwsze, misjonarza, którego chcemy objąć troską, musimy poznać: osobiście lub korespondencyjnie. Staramy się poznać kraj jego pracy misyjnej, sytuację tamtejszego Kościoła, problemy społeczne i kulturalne ludności. Po drugie, pamiętamy o misjonarzu w codziennej modlitwie, odmawiając krótką modlitwę lub akt strzelisty. Po trzecie, ofiarujemy swoje codzienne cierpienia, problemy, krzyże; jak podkreślały siostry, „cierpienie przeżywane razem z Chrystusem i ofiarowane za misjonarza ma wielką wartość w dziele misyjnym Kościoła”. Po czwarte, co miesiąc staramy się odłożyć drobną ofiarę, kwotę wartości np. bochenka chleba, by zapewnić misjonarzowi codzienną egzystencję i wspomóc dzieło, które on prowadzi (kwoty przekazujemy na konto misyjne).

Siostra Alina urodziła się 1 listopada 1973 r. w Nowym Sączu; do Zgromadzenia Sióstr św. Dominika została przyjęta w 1993 r. 8 sierpnia 2003 r. złożyła wieczystą profesję zakonną. Pracowała jako katechetka m.in. w Miłosławiu, Tyczynie, Poznaniu, Rzeszowie i Inowrocławiu. Jak sama mówi, „Jezus wlał w jej serce dar powołania misyjnego, które pogłębiało się po każdym spotkaniu z siostrami, już pracującymi w Kamerunie”. Od 1 września 2006 r. rozpoczęła w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przygotowanie do wyjazdu; formacji poddała się z wdzięcznością Bogu i wielką radością. Teraz prosi wszystkich o podjęcie nad nią stałego misyjnego patronatu. Nie uchylajmy się od przyjęcia tej prośby, pomni na słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Nikt z nas nie może pozostać obojętnym wobec faktu, że tak wielu ludzi nie poznało jeszcze pełnego objawienia się Bożej Miłości w Chrystusie”.

Adres do korespondencji:
Soeurs de St. Dominique
Mission Catholique
B.P. 30 Bertoua
Cameroun – Afrique


e-mail: AlinaOP@interia.pl
Konto bankowe: BANK PEKAO S.A.
I Oddz. w Krakowie 49 1240 
1431 1111 0000 1047 9988.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki