Logo Przewdonik Katolicki

Z Ciechocinka do Włocławka

Wojciech Krzysztof Jankowski
Fot.

W czwartek 21 czerwca we Włocławku przebywała duża grupa młodzieży szkolnej z Ciechocinka. Uczniowie udali się na tamę wiślaną do miejsca, gdzie nastąpił kres męczeńskiej drogi Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie uczestniczyli w Mszy św., którą w dniu swoich imienin sprawował w katedrze ks. bp Wiesław Alojzy Mering. Z Ciechocinka wyjechały trzy autokary...

W czwartek 21 czerwca we Włocławku przebywała duża grupa młodzieży szkolnej z Ciechocinka. Uczniowie udali się na tamę wiślaną – do miejsca, gdzie nastąpił kres męczeńskiej drogi Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie uczestniczyli w Mszy św., którą w dniu swoich imienin sprawował w katedrze ks. bp Wiesław Alojzy Mering.

Z Ciechocinka wyjechały trzy autokary wiozące uczniów gimnazjum, dwa licealistów i pięć uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Zebranym przy krzyżu na włocławskiej tamie uczniom i ich opiekunom ks. Artur Krzyżanowski, wikariusz par. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku, streścił okoliczności porwania 19 października 1984 r. ks. Jerzego Popiełuszki i zamordowania go przez oficerów SB. Pod przewodnictwem ks. Artura odmówiono modlitwę w intencji beatyfikacji Sługi Bożego.

W katedrze, kwadrans przed rozpoczęciem Eucharystii, z młodzieżą spotkał się ks. dr Tomasz Kaczmarek, postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki przy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie. Po Mszy św., którą pasterz diecezji sprawował w koncelebrze z biskupami: pomocniczym Stanisławem Gębickim i seniorem Bronisławem Dembowskim oraz kapłanami diecezjalnymi, życzenia składali mu m.in. członkowie władz Ciechocinka i starosta powiatu aleksandrowskiego oraz przedstawiciele Fundacji „Pro Omnibus”, a Ola Daukszewicz i Agata Zakrzewska pięknie zaśpiewały piosenkę „Czekasz na tę jedną chwilę”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki