Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Benedykt XVI mianował dotychczasowego bp. pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Edwarda Dajczaka biskupem koszalińsko-kołobrzeskim. Sakrę biskupią przyjął z rąk Jana Pawła II w Watykanie w 1990 roku. Jego dewiza to Esse in Christo (Być w Chrystusie). Proboszcz bazyliki wiślickiej ks. prałat Zygmunt Pawlik planuje wybudowanie pierwszej w kraju Kalwarii...

» Benedykt XVI mianował dotychczasowego bp. pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Edwarda Dajczaka biskupem koszalińsko-kołobrzeskim. Sakrę biskupią przyjął z rąk Jana Pawła II w Watykanie w 1990 roku. Jego dewiza to „Esse in Christo” (Być w Chrystusie).

» Proboszcz bazyliki wiślickiej ks. prałat Zygmunt Pawlik planuje wybudowanie pierwszej w kraju Kalwarii Świętych i Błogosławionych Polskich. W tym pomyśle utwierdzany jest przez pielgrzymów, rozpoczynających właśnie w tym miejscu doroczną pielgrzymkę do Matki Bożej Częstochowskiej, biskupów oraz kapłanów kieleckich. Na łące, zwanej już przez pielgrzymów „Błoniami Polskich Świętych i Błogosławionych”, mają stanąć rzeźby przedstawiające polskich świętych i błogosławionych.

» Ks. dr Piotr Krakowiak, pallotyn, dyrektor Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku i krajowy duszpasterz hospicjów, został Człowiekiem Roku 2006 „Dziennika Bałtyckiego”. Kapituła Nagrody wyróżniła ks. Krakowiaka spośród dziesięciu innych nominowanych za „głoszenie Dobrej Nowiny tam, gdzie jest to najtrudniejsze”, a także za przekonywanie społeczeństwa o tym, że hospicjum to też życie.

» Z udziałem m.in. Janiny Ochojskiej, najbliższej rodziny oraz władz samorządowych odbyły się 24 czerwca w Łopusznej obchody 7. rocznicy śmierci ks. prof. Józefa Tischnera. Mszę św. uświetnili swą obecnością górale i kapela z łopuszańskiego zespołu regionalnego. Na uroczystości przyjechali także uczniowie i nauczyciele z pocztami sztandarowymi ze szkół noszących imię autora „Etyki Solidarności”.

Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich przekazuje uczestnikom II Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę intencję modlitewną na lipiec: Aby wakacje były czasem spotkania z Bogiem Stwórcą w przyrodzie i przyczyniły się do większej troski o ekologiczne podejście do środowiska.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki