Logo Przewdonik Katolicki

Miłosierdzie w praktyce

PK, Michał Bondyra
Fot.

W styczniu br. w Suszewie koło Orchowa wydarzył się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego spaleniu uległ dom p. Marii Mrówczyńskiej. Pierwsze dni były bardzo trudne, jednak ze wsparciem pospieszyła zarówno rodzina pani Mrówczyńskiej i sąsiedzi, jak i wspólnota parafialna. Na pomoc przeznaczono m.in. jedną składkę niedzielną mówi ks. Tomasz Ryś, proboszcz parafii...

W styczniu br. w Suszewie koło Orchowa wydarzył się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego spaleniu uległ dom p. Marii Mrówczyńskiej.

– Pierwsze dni były bardzo trudne, jednak ze wsparciem pospieszyła zarówno rodzina pani Mrówczyńskiej i sąsiedzi, jak i wspólnota parafialna. Na pomoc przeznaczono m.in. jedną składkę niedzielną – mówi ks. Tomasz Ryś, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Orchowie.

W akcję pomocy włączyła się również diecezjalna Caritas. 19 czerwca odbyło się przekazanie p. Mrówczyńskiej paneli ściennych. Panele podarowała firma Plastivan, która już wcześniej została wyróżniona przez Caritas nagrodą „Pomocna dłoń” za zaangażowanie na rzecz potrzebujących. Firma ta chętnie wspiera potrzebujących, korzystając z profesjonalnej pomocy Caritas. – W ten właśnie sposób realizujemy w praktyce naukę Kościoła o miłosierdziu – mówi ks. Jacek Dziel, dyrektor Caritas AG. – Staramy się uwrażliwiać otoczenie na potrzeby tych, którzy żyją w pobliżu.

– Przekonałam się, że naprawdę mogę liczyć na pomoc innych ludzi – mówiła wzruszona p. Maria Mrówczyńska, która wkrótce będzie mogła zamieszkać w wyremontowanym domu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki