Logo Przewdonik Katolicki

Matematyka, matematyka...

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Po spotkaniu mam lepsze zrozumienie pewnych polskich wątpliwości powiedział prezydent Francji Nicolas Sarkozy po rozmowach z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Sarkozy zaznaczył, że Polska, podobnie jak Francja musi uciekać od izolacji i odosobnienia. Polska nieraz musiała walczyć sama, Polska nie chce być sama, chce szczególnie być...

„Po spotkaniu mam lepsze zrozumienie pewnych polskich wątpliwości” – powiedział prezydent Francji Nicolas Sarkozy po rozmowach z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Sarkozy zaznaczył, że Polska, podobnie jak Francja musi uciekać od „izolacji” i „odosobnienia”.

„Polska nieraz musiała walczyć sama, Polska nie chce być sama, chce szczególnie być w sojuszu z Francją, ale przekonanie, że Polska się przestraszy, ma słabe podstawy w rzeczywistości” – stwierdził Lech Kaczyński.

Warszawa prowadzi polityczne konsultacje w sprawie nowego projektu europejskiej konstytucji, a zwłaszcza w kwestii systemu liczenia głosów w Radzie UE. Zdaniem polskiego prezydenta, system pierwiastkowy jest sprawiedliwy i ma „olbrzymie zalety”, a tym samym „nie przekreśla to jednocześnie pozycji Niemiec jako największego narodu w Europie”. Do poparcia innego systemu – podwójnej większości – za którym opowiadają się pozostałe unijne państwa, namawiał w Warszawie hiszpański premier. Traktat, który nie jest być może idealny, ale pozwala na dalszy rozwój, jest możliwy do zaakceptowania” – przekonywał Zapatero.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki