Logo Przewdonik Katolicki

Putin kontratakuje

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Trwa dyplomatyczna kontrofensywa Kremla w sprawie amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Rosyjski przywódca Władimir Putin (na zdjęciu) ostrzegł, że ów system zakłóci równowagę strategiczną w świecie, a możliwość rozpętania konfliktu nuklearnego nawet się zwiększy. Putin zapowiedział też, że jeśli budowa tarczy antyrakietowej będzie postępować, rosyjskie rakiety...

Trwa dyplomatyczna kontrofensywa Kremla w sprawie amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Rosyjski przywódca Władimir Putin (na zdjęciu) ostrzegł, że ów system zakłóci równowagę strategiczną w świecie, a „możliwość rozpętania konfliktu nuklearnego nawet się zwiększy”. Putin zapowiedział też, że jeśli budowa tarczy antyrakietowej będzie postępować, rosyjskie rakiety zostaną ponownie skierowane w miasta i cele amerykańskie, tak jak to było w czasach zimnej wojny.

„Mówią nam, że ma to być obrona przeciwko irańskim rakietom, ale nie istnieją irańskie rakiety o takim wymaganym zasięgu. Tak więc staje się oczywiste, że dotyczy to nas, Rosjan” – stwierdził rosyjski prezydent.

Z kolei minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poinformował, że Rosja chce podjąć współpracę z „partnerami z NATO” w rozwijaniu systemu obrony przed pociskami krótkiego zasięgu. Miałaby to być alternatywa dla amerykańskich planów rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki