Logo Przewdonik Katolicki

Niechciany David kłamca

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Brytyjski historyk David Irving (na zdjęciu), jeden z najbardziej znanych negacjonistów, czyli osób zaprzeczających dokonaniu przez hitlerowców Holokaustu, został usunięty z terenu 52. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Decyzja o wyproszeniu Irvinga z imprezy została podjęta dopiero po interwencji Piotra Cywińskiego, dyrektora muzeum Auschwitz. Organizatorzy targów zaprzeczają,...

Brytyjski historyk David Irving (na zdjęciu), jeden z najbardziej znanych negacjonistów, czyli osób zaprzeczających dokonaniu przez hitlerowców Holokaustu, został usunięty z terenu 52. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Decyzja o wyproszeniu Irvinga z imprezy została podjęta dopiero po interwencji Piotra Cywińskiego, dyrektora muzeum Auschwitz. Organizatorzy targów zaprzeczają, jakoby zaprosili na nie kontrowersyjnego historyka, autora m.in. publikacji gloryfikujących III Rzeszę, negującego Holokaust i skazanego w Austrii za kłamstwo oświęcimskie.

„Książki Davida Irvinga znaleziono na stoisku, które zajmuje brytyjskie wydawnictwo Focal Point. Ponieważ Irving przyniósł ze sobą książki po angielsku, które szerzą antysemityzm i wybielają Hitlera, co jest w Polsce zakazane, został usunięty z terenu targów” – powiedziała Dorota Koman, przedstawicielka organizatora targów, Ars Polony.

Po polsku ukazało się do tej pory 11 książek Irvinga, pomimo że ich autorowi udowodniono sądownie notoryczne fałszowanie historii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki