Logo Przewdonik Katolicki

?wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym?

Szymon Puchalski
Fot.

Dzień Pięćdziesiątnicy. Dla apostołów był on podobny do innych dni po Wniebowstąpieniu Jezusa: trwali razem zgromadzeni na modlitwie. Nagle jednak wszystko się zmieniło: Zaczęli mówić obcymi językami. Teraz z odwagą wychodzą na ulice, do ludzi i zaczynają nauczać. Głoszą Chrystusa - Tego, który jeszcze niedawno mówił do nich: Jak...

 Dzień Pięćdziesiątnicy. Dla apostołów był on podobny do innych dni po Wniebowstąpieniu Jezusa: trwali razem zgromadzeni na modlitwie. Nagle jednak wszystko się zmieniło: „Zaczęli mówić obcymi językami”.

Teraz z odwagą wychodzą na ulice, do ludzi i zaczynają nauczać. Głoszą Chrystusa - Tego, który jeszcze niedawno mówił do nich: „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Dopiero napełnieni Duchem Świętym przestają się lękać, odważnie przekazują światu Ewangelię.

Tak jest i dziś. Mimo że od tego wydarzenia minęło ponad dwa tysiące lat, Duch Święty wciąż do nas przychodzi. Może nie w tak spektakularny i widowiskowy sposób jak wtedy, lecz wciąż przychodzi – przede wszystkim w sakramencie chrztu świętego i bierzmowania. Gdy tylko pozwolimy Mu działać, możemy uczynić w nas rzeczy niezwykłe. Doda nam sił, abyśmy nie tylko potrafili wierzyć, lecz również, tak jak apostołowie, pomagali uwierzyć innym ludziom.

 

Szymon Puchalski

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki