Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

27 maja o godz. 15.30 na kórnickim rynku odbędzie się główny koncert hejnałowy IV Wielkopolskiej Panoramy Hejnałów Ratuszowych Kórnik 2007, na którym usłyszymy hejnały z 25 polskich miast. 3 czerwca, godz. 17, katedra poznańska kolejna prezentacja z cyklu Verba Sacra. Modlitwy Katedr Polskich. Perły dla dzieweczki bł. Marii Karłowskiej...

» 27 maja o godz. 15.30 na kórnickim rynku odbędzie się główny koncert hejnałowy IV Wielkopolskiej Panoramy Hejnałów Ratuszowych – Kórnik 2007, na którym usłyszymy hejnały z 25 polskich miast.

» 3 czerwca, godz. 17, katedra poznańska – kolejna prezentacja z cyklu „Verba Sacra. Modlitwy Katedr Polskich”. „Perły dla dzieweczki” bł. Marii Karłowskiej czytać będzie Dorota Segda, a komentarzem uzupełni je m.in. prof. dr hab. Józef Skrzypczak. Wstęp wolny.

» Drukarnia i Księgarnia Świętego Wojciecha oraz Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidiecezji Poznańskiej zapraszają na II finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego i Eseistycznego „Bliżej Nieskończonego”. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godz. 17 w sali Edwarda hr. Raczyńskiego w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu (pl. Wolności 19).

» 1 czerwca o godz. 17 w Domu Sióstr Pasterek w Poznaniu (ul. Piątkowska) odbędzie się zjazd szkół im. bł. Marii Karłowskiej, a w jego ramach m.in. koncert Tomka Kamińskiego.

» Związek Chórów Kościelnych „Caecilianum” Oddział II Poznań zaprasza zespoły, chórzystów, dyrygentów, organistów na II Kongres Muzyki Kościelnej Archidiecezji Poznańskiej – Święta Góra w Gostyniu, 1-3 czerwca. Informacje i zapisy: www.caecilianum.archpoznan.org.pl, e-mail: caecilianum@archpoznan.org.pl, tel. kom. 694-600-466.

» W dniach 2-3 czerwca odbędzie się III Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie, organizowany przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. W jego ramach 3 czerwca na godz. 15 Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa zaprasza dzieci na wspólne granie muzyki średniowiecza. Program festiwalu na stronie internetowej muzeum: www.muzarp.poznan.pl.

» 3 czerwca o godz. 10 na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu (ul. Wieżowa 2/4) rozpocznie się ogólnodiecezjalny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Następnie o godz. 13.15 w katedrze podczas Mszy św. nastąpi odnowienie ich posługi.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonywane przez organizatorówZa zmarłych arcybiskupów i biskupów poznańskich, a zwłaszcza za śp. abp. Jerzego Strobę, w dziewiątą rocznicę jego śmierci (12 maja), modlił się metropolita poznański wraz z biskupami pomocniczymi oraz kapłanami w krypcie katedry poznańskiej. Wcześniej celebrowali oni Mszę św. w tej intencji.Drużyna ministrantów z parafii pw. Świętego Ducha w Kościanie (na zdjęciu) została zwycięzcą I Archidiecezjalnych Rozgrywek w Piłce Nożnej o Puchar Księdza Prepozyta Andrzeja Grabańskiego. Ministranckie rozgrywki odbyły się 12 maja na stadionie Szamotulskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.19 maja Zespołowi Szkoły i Przedszkola w Brodach zostało uroczyście nadane imię Jana Pawła II. W ceremonii wziął udział bp Zdzisław Fortuniak, który poświęcił sztandar i kącik patrona szkoły oraz odprawił w miejscowym kościele pw. św. Andrzeja Apostoła Mszę św. w intencji uczniów i nauczycieli. Z tej okazji telegram z życzeniami przesłał również pochodzący z tej parafii kard. Zenon Grocholewski, prefekt watykańskiej Kongregacji Wychowania Katolickiego. Historia placówki, która dotąd nie miała swojego patrona, sięga 1878 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki