» 20 kwietnia ponad 200 osób zebranych w jednej z komór Kopalni Soli w Kłodawie (600 m pod ziemią) wysłuchało „Czterech pór roku” A. Vivaldiego w wykonaniu artystów Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. Gwiazdą koncertu, który odbył się w ramach Międzynarodowego Dnia Zabytków, był światowej sławy skrzypek Dmitry Wasiliew z Rosji.
Po koncercie odbyła się uroczystość wręczenia nagród (brązowych statuetek romańskiej kolumny z Trzemeszna) Wielkopolanom zasłużonym w opiece nad zabytkami. Uhonorowani zostali: abp metropolita gnieźnieński Henryk Muszyński, b. senator RP i b. wojewoda poznański Włodzimierz Łęcki, Maria Andrzejewska i Jan Skuratowicz – redaktorzy serii wydawniczej „Majątki wielkopolskie”, ks. kan. Kazimierz Walczak, proboszcz par. św. Jana Chrzciciela w Brzóskowie, oraz Władysław Poślednik – gospodarz zespołu pałacowego w Smolicach.
Podczas uroczystości wojewódzki konserwator zabytków Aleksander Starzyński potwierdził, że kłodawska podziemna trasa turystyczna została wpisana na listę zabytków.
» Od 26 do 28 kwietnia w sanktuarium maryjnym w Licheniu trwała konferencja „Kościół bez tajemnic. Spotkanie z przeszłością”. Dziennikarze z całej Polski dyskutowali o lustracji w Kościele, uczestniczyli w wykładach, spotkaniach i projekcjach filmów. Wśród prelegentów byli m.in.: rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch, Marek Lasota z IPN, red. Tomasz Terlikowski („Rzeczpospolita”), ks. Józef Boniecki MIC („Tygodnik Powszechny”) i ks. Adam Łach (edycja płocka Tygodnika Katolickiego „Niedziela”). 27 kwietnia, w Godzinie Miłosierdzia, ks. Waldemar Karasiński przeprowadził w kaplicy Domu Pielgrzyma „Arka”
adorację Najświętszego Sakramentu, przy okazji zwracając uwagę zebranych na etyczny wymiar pracy dziennikarskiej