Logo Przewdonik Katolicki

List do redakcji

PK
Fot.

Droga Redakcjo, pragnę podzielić się maturalnym wspomnieniem z Jasnej Góry. Jednocześnie proszę o modlitwę w naszej tegorocznych maturzystów intencji, abyśmy jak najlepiej zdali czekający nas niebawem egzamin. Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, zorganizowana przez dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej ks. Dariusza Fabisiaka,...

Droga Redakcjo,
pragnę podzielić się „maturalnym” wspomnieniem z Jasnej Góry. Jednocześnie proszę o modlitwę w naszej – tegorocznych maturzystów – intencji, abyśmy jak najlepiej zdali czekający nas niebawem egzamin.


Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, zorganizowana przez dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej ks. Dariusza Fabisiaka, odbyła się 22 marca. Uczestniczyła w niej młodzież z rejonu włocławskiego i sieradzkiego naszej diecezji (maturzyści z rejonu konińskiego przybyli w pielgrzymce na Jasną Górę 23 marca). Długa podróż stała się dla wielu z nas okazją do wzbudzenia własnej intencji pielgrzymowania.

Uroczystości na Jasnej Górze wielu z nas rozpoczęło od spotkania z Matką Bożą w Jej Cudownym Wizerunku. Później zgromadziliśmy się w bazylice, aby „Przypatrzeć się powołaniu naszemu” i wysłuchać świadectw wiary osób, które zachęcały nas do życia z Bogiem na pierwszym miejscu. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Wierzę, że przygotowane przez młodzież LO im. Romualda Traugutta w Lipnie rozważania stacji Męki Pańskiej skłoniły uczestników do refleksji nad własną wiarą i życiem.

W południe braliśmy udział we Mszy św. sprawowanej w bazylice przez naszych duszpasterzy pod przewodnictwem ks. bp. seniora Bronisława Dembowskiego, który wygłosił homilię i podzielił się własnym świadectwem. Usłyszeliśmy zachętę, by właśnie teraz, gdy rozpoczynamy dorosłe życie i podejmujemy ważne decyzje, uważnie przyglądać się swojemu powołaniu. Ksiądz biskup powołał się na słowa Jana Pawła II do młodych: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” i zachęcał do postępowania zgodnego z sumieniem, do życia w duchu wiary.

W liturgię włączyli się maturzyści lipnowskiego liceum, przygotowani przez dk. Bogdana Teodorczyka i p. Iwonę Falkowską. Śpiewy liturgiczne poprowadziła schola „Winnica Pana” z parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu. Po Komunii św. nasi przedstawiciele podziękowali ks. biskupowi za wspólnotę modlitwy, trafiającą do serc homilię i błogosławieństwo. Następnie odbył się obrzęd poświęcenia pamiątkowych różańców „Matura 2007”. Po Mszy św. mieliśmy czas wolny: na zwiedzanie sanktuarium, na indywidualną modlitwę, na posiłek.

Przed godziną 15 zebraliśmy się w Kaplicy Matki Bożej. W modlitwie przed Cudownym Obrazem uczestniczyli również nasi duszpasterze, nauczyciele i wychowawcy; przewodniczył ks. bp Dembowski. Odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po czym ks. biskup dokonał uroczystego aktu zawierzenia nas Bogu i Maryi i udzielił błogosławieństwa na czas naszych pierwszych, dorosłych wyborów.

Dorota Rejterada
maturzystka LO w Lipnie

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki