Logo Przewdonik Katolicki

Fundamentem życia jest wiara

Hubert Kubica
Fot.

Akt zawierzenia Miłosierdziu Bożemu archidiecezji poznańskiej i całego świata ponowił bp Zdzisław Fortuniak podczas Sumy odpustowej w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na os. Jan III Sobieskiego w Poznaniu. Odpust przeżywaliśmy 15 kwietnia w II Niedzielę Wielkanocną uroczystość Miłosierdzia Bożego, którą to siedem lat temu ustanowił Jan Paweł II. Liturgię...

Akt zawierzenia Miłosierdziu Bożemu archidiecezji poznańskiej i całego świata ponowił bp Zdzisław Fortuniak podczas Sumy odpustowej w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na os. Jan III Sobieskiego w Poznaniu.

Odpust przeżywaliśmy 15 kwietnia w II Niedzielę Wielkanocną – uroczystość Miłosierdzia Bożego, którą to siedem lat temu ustanowił Jan Paweł II. Liturgię rozpoczęła Koronka do Miłosierdzia Bożego, specjalne nabożeństwo, o którego odmawianie prosił siostrę Faustynę Pan Jezus. – Spotykamy się w tej wyjątkowej godzinie, aby pochylać się nad niezwykłą tajemnicą Miłosierdzia Bożego – mówił ks. Henryk Ogrodnik, proboszcz parafii na os. Sobieskiego.

W trosce o wiarę
W homilii poznański biskup pomocniczy podkreślił, że siostra Faustyna otrzymała od Jezusa wspaniały dar głębokiej wiary, która stała się fundamentem jej życia. – Wiara jest jednym z największych skarbów, jakie człowiek posiada – mówił biskup. Przypomniał też, że każdy powinien troszczyć się, nie tylko o to, aby wiary nie utracić, ale przede wszystkim o to, by stale dbać o jej rozwój. Odniósł się on przy tej okazji do sejmowego głosowania w sprawie wpisania do konstytucji ochrony życia od poczęcia. Jego zdaniem postawa posłów, którzy nie poparli tej propozycji była przejawem „niedojrzałej wiary” i „niegodnego zachowania”.

Doświadczyć Miłosierdzia
Parafia na os. Jan III Sobieskiego powstała w 1984 r. W 2001 r. została ustanowiona Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a 7 kwietnia 2002 r. abp Gądecki, tuż po objęciu rządów w diecezji, dokonał aktu zawierzenia archidiecezji poznańskiej Miłosierdziu Bożemu.

Jak mówi ks. proboszcz Henryk Ogrodnik, parafianie i licznie przybywający do sanktuarium pielgrzymi w sposób szczególny doświadczają Miłosierdzia Bożego. – Jezus Miłosierny nikomu nie odmawia swych łask. Wszystkich, którzy uciekają się do Niego, hojnie nimi obdarowuje.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki