Logo Przewdonik Katolicki

Radość Kościoła poznańskiego

Jadwiga Daniłowicz, Maria Bordynko
Fot.

W diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na os. Sobieskiego w Poznaniu można się modlić przed kopią Całunu Turyńskiego. Naturalnej wielkości kopia trafiła do diecezji poznańskiej 3 marca bieżącego roku. Teraz wierni całego Kościoła poznańskiego po raz pierwszy w historii mogą kontemplować oblicze Chrystusa, a także pełniej przeżywać czas Wielkiego Postu. Wierna kopia...

W diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na os. Sobieskiego w Poznaniu można się modlić przed kopią Całunu Turyńskiego. Naturalnej wielkości kopia trafiła do diecezji poznańskiej 3 marca bieżącego roku. Teraz wierni całego Kościoła poznańskiego po raz pierwszy w historii mogą kontemplować oblicze Chrystusa, a także pełniej przeżywać czas Wielkiego Postu.
Wierna kopia Całunu Turyńskiego została wykonana w Turynie. Jan Paweł II poświęcił ją w maju ubiegłego roku w Rzymie. Kopia, za aprobatą Prymasa Polski Józefa Glempa, została przekazana Archidiecezji Poznańskiej. Arcybiskup Stanisław Gądecki zdecydował, że kopia będzie przechowywana i wystawiona do publicznej czci w diecezjalnym sanktuarium na Piątkowie. Specjalnie do tego celu zbudowano ołtarz w prawej nawie kościoła. - Zważ, Panie, na modlitwę Twego sługi i jego błaganie, o Boże mój, i wysłuchaj to wołanie i tę modlitwę, w której dziś Twój sługa stara się ubłagać Cię o to, aby w nocy i w dzień Twoje oczy patrzyły na tę świątynię. Jest to miejsce, o którym powiedziałeś: "Tam będzie moje imię" - modlił się podczas uroczystości odsłonięcia proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, ks. kanonik Marian Nowak. Tego dnia Mszę św. pod przewodnictwem ks. bp. Zdzisława Fortuniaka koncelebrowało pięćdziesięciu kapłanów z Poznania i archidiecezji oraz przedstawiciele zgromadzeń zakonnych. W homilii ks. biskup Zdzisław Fortuniak przypominał, że Całun Turyński to dokument męki Jezusa, na który trzeba patrzeć z miłością i przed którym pochylić się trzeba z wielkim szacunkiem i uwielbieniem. Moment odsłonięcia wizerunku dla wszystkich wiernych zgromadzonych w świątyni był wielkim, często wzruszającym aż do łez, przeżyciem. Po odsłonięciu świadectwa męki Chrystusa rozpoczęło się czuwanie trwające nieprzerwanie trzy doby.
Świątynia zawsze otwarta Świątynia Miłosierdzia Bożego na Piątkowie jest otwarta przez cały dzień, więc każdy może przyjść i pomodlić się przed obliczem Chrystusa. Każdego dnia o godzinie 15.00 będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. W każdy piątek będzie można uczestniczyć w wystawieniu i Adoracji Najświętszego Sakramentu, a także w godzinach od 15.00 do 19.00 przystąpić do spowiedzi świętej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki