Logo Przewdonik Katolicki

Czas Bożego Miłosierdzia

Maria Bordynko
Fot.

Dowodem Miłosierdzia Bożego jest sakrament Eucharystii ustanowiony w Wielki Czwartek podczas Ostatniej Wieczerzy, wyraz miłości płynącej z krzyża. Do nowenny ku czci Miłosierdzia Bożego przygotowuje się parafia na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Tajemnica Eucharystii to tajemnica miłości, jedyna w historii świata bezkrwawa, zbawcza ofiara ponawiana na tysiącach ołtarzy ziemskiego...

Dowodem Miłosierdzia Bożego jest sakrament Eucharystii ustanowiony w Wielki Czwartek podczas Ostatniej Wieczerzy, wyraz miłości płynącej z krzyża. Do nowenny ku czci Miłosierdzia Bożego przygotowuje się parafia na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu.Tajemnica Eucharystii to tajemnica miłości, jedyna w historii świata bezkrwawa, zbawcza ofiara ponawiana na tysiącach ołtarzy ziemskiego globu. To tajemnica nieskończonej miłości Boga, który objawił się i ciągle objawia w Jezusie Chrystusie jako Zbawiciel. Prawdziwa miłość nie zna granic - Chrystus dobrowolnie oddał życie za nas, ludzi pragnących i potrzebujących Bożego Miłosierdzia.

Rok Eucharystii


Wszyscy zostaliśmy zaproszeni do realizacji Bożego planu zbawienia człowieka. Czy można sobie bowiem wyobrazić większe zbliżenie jak to, które Bóg zaproponował człowiekowi? Stwórca czeka jednak na odpowiedź ludzi. O tym oczekiwaniu przypominają kolejne objawienia. W XX wieku otrzymały je św. Faustyna Kowalska ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, a we Francji siostra Józefa Menendez, z pochodzenia Hiszpanka.
Św. Faustyna może być dla wszystkich wzorem umiłowania Eucharystii. W jej "Dzienniczku" czytamy: "Najuroczystsza chwila w życiu moim to chwila, w której przyjmuję Komunię św. Do każdej Komunii św. tęsknię i za każdą Komunię św. dziękuję Trójcy Przenajświętszej".
Rok 2005 został ogłoszony przez Ojca Świętego Jana Pawła II Rokiem Eucharystii. Ma on za zadanie szczególnie uwrażliwić wiernych na rozwój życia duchowego, ukierunkowanego na Eucharystię, na jeszcze głębsze jej przeżywanie, na częstszą kontemplację i refleksję.

Sanktuarium ożywiane modlitwą


W sanktuarium Miłosierdzia Bożego na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu ogromną rolę w kształtowaniu duchowości wiernych odgrywają grupy duszpasterskie. Jedną z nich jest Krucjata eucharystyczna. Wstępują do niej sześcioletnie dzieci, które przystąpiły do wczesnej Komunii św. Słowa Chrystusa: "Pozwólcie dzieciom przyjść do Mnie", a także przyzwolenie papieża św. Piusa X, zachęcają do tego, by formację duchową prowadzić od dzieciństwa. Zaobserwować można, że dzieci te częściej niż inne, a może także z większym entuzjazmem, przystępują później do Stołu Pańskiego. Dalsza ich formacja jest kontynuowana w Eucharystycznym Ruchu Młodych.
W każdy piątek, dzień Męki Chrystusa, w sanktuarium odbywa się całodzienna adoracja z udziałem czcicieli Najświętszego Sakramentu oraz licznych wiernych. W Wielki Piątek rozpocznie się dziewięciodniowa nowenna ku czci Miłosierdzia Bożego przed uroczystością odpustową, obchodzoną rokrocznie w drugą niedzielę Wielkanocną. Dobrym duchem wszelkich inicjatyw związanych z uwielbieniem Miłosierdzia Bożego jest proboszcz parafii, ks. kanonik Marian Nowak, który w maju br. będzie obchodzić 40. rocznicę święceń kapłańskich.

Nowenna ku czci Bożego Miłosierdzia

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu
Wielki Piątek - godz. 21
Wielka Sobota - godz. 18
Niedziela Zmartwychwstania - godz. 9.15
Poniedziałek Wielkanocny - godz. 9.15
Wtorek Wielkanocny - godz. 18.30
Środa Wielkanocna - godz. 18.30
Czwartek Wielkanocny - godz. 18.30
Piątek Wielkanocny - godz. 18.30
Sobota Wielkanocna - godz. 18.30
- godz. 21-6 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
- godz. 24 - Msza Święta

Uroczystości odpustowe 3 kwietnia

Msze św.: 7.30, 8.30, 10, 15.30, 18.30
Suma odpustowa pod przewodnictwem
biskupa Zdzisława Fortuniaka o godz. 12
Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki