Logo Przewdonik Katolicki

Sprzeciw wobec publikacji w „Machinie”

PK
Fot.

Na okładce wznowionego po kilku latach, zerowego numeru Machiny, widnieje twarz znanej piosenkarki Madonny w sukni i pozie Matki Bożej Częstochowskiej. Solidarność z ojcami paulinami protestującymi przeciwko desakralizacji wizerunku obrazu Matki Bożej Częstochowskiej wyrazili polscy biskupi. Oto pełna treść oświadczenia KEP. Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w...

Na okładce wznowionego po kilku latach, zerowego numeru „Machiny”, widnieje twarz znanej piosenkarki Madonny w sukni i pozie Matki Bożej Częstochowskiej. Solidarność z ojcami paulinami protestującymi przeciwko desakralizacji wizerunku obrazu Matki Bożej Częstochowskiej wyrazili polscy biskupi. Oto pełna treść oświadczenia KEP.

Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wykorzystania wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej na okładce czasopisma „Machina”:

Konferencja Episkopatu Polski solidaryzuje się z ojcami paulinami protestującymi przeciwko desakralizacji wizerunku Cudownego Obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry, jak uczyniło to jedno ze wznawianych właśnie czasopism. Miliony osób pielgrzymujących każdego roku do sanktuarium jasnogórskiego są wymownym znakiem tego, jak drogi Polakom i wiernym z innych krajów jest wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Pomimo deklaracji redaktora naczelnego, iż intencją autorów pomysłu nie było obrażanie ludzi wierzących, trudno nie zauważyć, że publikacja ta lekceważy wrażliwość religijną tych, którzy czczą Maryję w Jej Jasnogórskim Obrazie.

Konferencja Episkopatu Polski zdecydowanie sprzeciwia się przejawom braku szacunku dla znaków, symboli i wartości religijnych, zwłaszcza tych, które w chrześcijaństwie pełnią szczególną rolę.
ks. dr Józef Kloch, rzecznik KEP
Warszawa, 10.02.2006 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki