Logo Przewdonik Katolicki

Nieznanym bliźnim

Michał Chojnacki
Fot.

Piątego lutego br. w auli Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego (ZSRCKU) w Kościelcu Kolskim odbył się szósty z kolei koncert charytatywny. Dochód z imprezy w kwocie 1500 zł przeznaczony został na pomoc dla rodzin poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Katowicach. Koncert, odbywający się pod hasłem Kochać = dawać, zorganizowali proboszcz par....

Piątego lutego br. w auli Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego (ZSRCKU) w Kościelcu Kolskim odbył się szósty z kolei koncert charytatywny. Dochód z imprezy w kwocie 1500 zł przeznaczony został na pomoc dla rodzin poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Katowicach.

Koncert, odbywający się pod hasłem „Kochać = dawać”, zorganizowali proboszcz par. św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu Kolskim ks. Władysław Waszak i dyrekcja Zespołu Szkół Rolniczych. Wśród zaproszonych gości byli członkowie zarządu Kopalni Soli w Kłodawie z prezesem Andrzejem Sadowskim na czele, reprezentujący starostę kolskiego kierownik Biura Promocji i Rozwoju Andrzej Tomczyk, grono emerytowanych nauczycieli ZSRCKU.

Podczas trwającej trzy godziny imprezy przeprowadzono licytację obrazów i rękodzieła artystycznego autorstwa lokalnych twórców. Umiejętności deklamatorskie, wokalne, taneczne i muzyczne prezentowali liczni uczniowie szkół położonych na terenie gminy Kościelec Kolski, chórek parafialny, zespół tańca ludowego działający przy Zespole Szkół Rolniczych, zespół taneczny „Gamma” z Kłodawy, środowiskowy zespół tańca oraz gminna orkiestra dęta z Kościelca pod dyrekcją Pawła Stasiaka. Koncert wg własnego scenariusza reżyserowały nauczycielki: Anna Kucharska i Marlena Piguła, będące też autorkami scenografii.

Nie byłoby tradycji organizowania koncertów charytatywnych, gdyby nie istniało społeczne zapotrzebowanie na ich urządzanie. Bardzo wiele osób jest zainteresowanych udziałem w tego rodzaju przedsięwzięciach, jednak najważniejsze jest to, że czują się one w obowiązku bezinteresownie pomagać ludziom w różny sposób poszkodowanym. Wielokrotnie już potwierdził się budzący nadzieję fakt, że w obliczu nieszczęścia potrafimy się jednoczyć, że stać nas na poświęcenia, wielkoduszność i ofiarność. W Kościelcu Kolskim dochód z organizowanych w latach poprzednich koncertów służył wspieraniu potrzeb lokalnych. W tym roku, na prośbę biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, uzyskane kwoty przeznaczono na pomoc ofiarom tragedii budowlanej na Śląsku. – Postanowiliśmy wesprzeć ludzi, których nigdy nie widzieliśmy, których nie znamy. Jednak nie są nam obcy: w trudnych, krytycznych dla nich chwilach solidaryzujemy się z nimi, jesteśmy z nimi, pomagamy im. Wszystkim ludziom dobrej woli składam serdeczne Bóg zapłać – mówił podczas koncertu ks. Władysław Waszak.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki