Logo Przewdonik Katolicki

…z dopiskiem „Katowice”

Bernadeta Kruszyk
Fot.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wspólnie z serwisem Allegro.pl zorganizowały aukcję charytatywną, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc poszkodowanym i rodzinom ofiar tragedii w Katowicach. Licytacja odbywa się na stronie www.caritas.allegro.pl i potrwa do 2 marca. Na aukcji wystawiono m.in. oryginalną afrykańską maskę przekazaną przez abp. Henryka Muszyńskiego,...

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wspólnie z serwisem Allegro.pl zorganizowały aukcję charytatywną, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc poszkodowanym i rodzinom ofiar tragedii w Katowicach. Licytacja odbywa się na stronie www.caritas.allegro.pl i potrwa do 2 marca.

Na aukcji wystawiono m.in. oryginalną afrykańską maskę przekazaną przez abp. Henryka Muszyńskiego, książki Czesława Miłosza i Grzegorza Miecugowa z ich autografami oraz obraz gnieźnieńskiego artysty malującego ustami Ryszarda Manuszaka. – Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tragedii, natychmiast przystąpiliśmy do działania – mówi ks. Jacek Dziel, dyrektor gnieźnieńskiej Caritas. – Organizując wspólnie z serwisem Allegro.pl aukcję charytatywną oraz uruchamiając specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze, chcemy wesprzeć poszkodowanych i pokazać im, że w tych trudnych chwilach nie są sami.

Artur Brzęczkowski z Allegro.pl przyznaje, że serwis niejednokrotnie organizował podobne aukcje (także z gnieźnieńską Caritas) i że zawsze cieszyły się one dużym zainteresowaniem internautów. – Zwykle udawało się nam zebrać spore sumy pieniędzy – tłumaczy. – Wierzymy, że tym razem internauci również nie zawiodą i wezmą liczny udział w naszej akcji.

Pomóc zaś można nie tylko licytując i nabywając wystawione na aukcji przedmioty, ale także ofiarowując swoje płyty z autografami artystów, różnorakie pamiątki, materiały archiwalne, dosłownie wszystko. – Nie chodzi o ich wartość nominalną – podkreśla ks. Jacek Dziel. – Chodzi o to, by był to dar serca. Jak dodaje, pomóc można także wpłacając datki na konto gnieźnieńskiej Caritas: Bank PKO BP 26 1020 4115 0000 9102 0050 0272 z dopiskiem KATOWICE. Liczy się każdy grosz.

Ks. Jacek Dziel
dyrektor Caritas
Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Wszystkie zebrane pieniądze przekazane zostaną Caritas Polska, która koordynuje przebieg akcji pomocowej. Wpływające na jej konto środki trafiają do diecezji katowickiej oraz innych diecezji, w których mieszkają poszkodowani lub bliscy ofiar tragedii. Jej rozmiary są tak wielkie, że pomoc ta będzie jeszcze długo potrzebna. Nie bądźmy obojętni i wesprzyjmy tych, którzy ucierpieli na tyle, na ile potrafimy i możemy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki