Logo Przewdonik Katolicki

Uzdrowienie duszy

Hubert Kubica
Fot.

Uzdrowienie duszy jest ważniejsze niż uzdrowienie ciała mówił arcybiskup Stanisław Gądecki podczas spotkania z chorymi w Szpitalu Psychiatrycznym przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Spotkanie odbyło się z okazji XIV Światowego Dnia Chorego, który w tym roku był szczególnie poświęcony osobom z zaburzeniami psychicznymi. Podczas spotkania z chorymi i personelem szpitala hierarcha...

Uzdrowienie duszy jest ważniejsze niż uzdrowienie ciała – mówił arcybiskup Stanisław Gądecki podczas spotkania z chorymi w Szpitalu Psychiatrycznym przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Spotkanie odbyło się z okazji XIV Światowego Dnia Chorego, który w tym roku był szczególnie poświęcony osobom z zaburzeniami psychicznymi.

Podczas spotkania z chorymi i personelem szpitala hierarcha podkreślał, że od uzdrowienia duszy zależy życie wieczne, a od uzdrowienia ciała życie doczesne. Jedna z pacjentek podarowała metropolicie grafikę z wizerunkiem Matki Bożej z Lourdes, Patronki chorych. Następnie ks. arcybiskup rozmawiał z chorymi indywidualnie. W szpitalu leczą się m.in. pacjenci chorzy na schizofrenię i depresję.

Biskup Zdzisław Fortuniak odwiedził chorych w szpitalu w Śremie, a biskup Marek Jędraszewski w szpitalu w Lesznie.

W przeddzień Światowego Dnia Chorego w poznańskiej katedrze została odprawiona Msza św. w intencji osób opiekujących się chorymi. Metropolita poznański podkreślił w kazaniu, że każde bezinteresowne działanie na rzecz chorych należy określić mianem apostolstwa. W Eucharystii uczestniczyli kapłani, którzy sprawują opiekę duchową nad osobami chorymi. Msze św. w intencji chorych odbyły się w większości parafii.

Z okazji Światowego Dnia Chorego Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Katolickie Stowarzyszenie Medyczne zorganizowały bezpłatne konsultacje medyczne.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki