Logo Przewdonik Katolicki

E-mail z Lichenia - Przystanek Jezus

Witold Nowak
Fot.

O życie wieczne dla ofiar tragedii na Górnym Śląsku modliła się w niedzielę 29 stycznia młodzież diecezji włocławskiej, która spotkała się w Licheniu na Przystanku Jezus. Mszę św. w tej intencji odprawił bp Stanisław Gębicki. Kilkuset młodych ludzi wraz z duszpasterzami przyjechało do sanktuarium maryjnego w Licheniu, by wziąć udział w cyklicznie organizowanym w diecezji...

O życie wieczne dla ofiar tragedii na Górnym Śląsku modliła się w niedzielę 29 stycznia młodzież diecezji włocławskiej, która spotkała się w Licheniu na Przystanku Jezus. Mszę św. w tej intencji odprawił bp Stanisław Gębicki.

Kilkuset młodych ludzi wraz z duszpasterzami przyjechało do sanktuarium maryjnego w Licheniu, by wziąć udział w cyklicznie organizowanym w diecezji włocławskiej Przystanku Jezus. Towarzyszyła mu inna niż zwykle atmosfera. Młodzież była poważna, skupiona, zamyślona. Biskup Stanisław Gębicki, który w bazylice przewodniczył Mszy św., prosił wiernych, by wraz z nim modlili się o życie wieczne dla zmarłych podczas katastrofy na Śląsku i o zdrowie dla ocalałych rannych. W homilii ks. Adam Stankiewicz MIC, duszpasterz młodzieży w Licheniu, prosił, by młodzież – podobnie jak Jezus – świadczyła swoim życiem o świętości. – Jezus mówi dziś do nas: Nie podejmuj dialogu ze złem, nawet jeśli cię otacza i atakuje. Jezus pragnie, byśmy byli wierni Jemu i Jego Ewangelii – mówił kaznodzieja.

Przystanek Jezus upłynął młodzieży nie tylko na modlitwie. Uczestnicy spotkania wysłuchali katechezy ewangelizacyjnej: o zagrożeniach uzależnieniami mówił ks. Paweł Rawski MIC, dyrektor licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym. Następnie odbył się koncert zespołu Testimonium z Rybnika. Jego członkowie szczególnie przeżywali katowicką tragedię. – Wiadomość o tym, co się stało na Śląsku dotarła do nas, gdy byliśmy już w Licheniu. Zagraliśmy ten koncert, jednak jego program został zmieniony. Katastrofa, która się wydarzyła, bardzo poruszyła nasze serca – powiedział Sebastian Drążczyk, lider zespołu.

Młodzieży nie trzeba było tłumaczyć, dlaczego nie odbędzie się dyskoteka, która miała być uwieńczeniem Przystanku Jezus. Dziękujmy Bogu za mądre i dobre serca młodych ludzi.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki