Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn po raz kolejny zaapelował o zamieszczenie w Traktacie Konstytucyjnym Unii Europejskiej odniesienia do Boga. W sporze o zamieszczenie odniesienia do chrześcijańskich korzeni nie chodzi o błahostkę powiedział kard. Schönborn 28 stycznia podczas Mszy św. we frankfurckiej katedrze. Chodzi o coś więcej: czy europejską...

» Arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn po raz kolejny zaapelował o zamieszczenie w Traktacie Konstytucyjnym Unii Europejskiej odniesienia do Boga. – W sporze o zamieszczenie odniesienia do chrześcijańskich korzeni nie chodzi o błahostkę – powiedział kard. Schönborn 28 stycznia podczas Mszy św. we frankfurckiej katedrze. – Chodzi o coś więcej: czy europejską wizję pokoju oprzemy na chrześcijańskich korzeniach – dodał austriacki hierarcha.

» Pod hasłem „Precz z chrześcijanami” odbywają się przygotowania do obchodów hinduistycznego święta bogów Ramy i Szabri (11 do 13 lutego) w okręgu Danks w indyjskim stanie Gudżarat. Przewiduje się rozpowszechnianie książek i płyt kompaktowych z antychrześcijańskimi sloganami. Chrześcijaństwo wyznaje 5 proc. ze 186 tys. mieszkańców tego okręgu. Wśród ludności całego stanu Gudżarat chrześcijan jest jeszcze mniej – stanowią tylko nikły ułamek procenta – 0,05.

» Zdecydowane zwycięstwo ugrupowania Hamas, uważanego za organizację terrorystyczną, w wyborach parlamentarnych w Palestynie wzbudziło wielkie zaniepokojenie miejscowych chrześcijan. Hamas jest ruchem dążącym do narzucenia wszystkim mieszkańcom Autonomii Palestyńskiej muzułmańskich praw religijnych.

» W Wieczerniku na górze Syjon zebrali się na nabożeństwie ekumenicznym chrześcijanie różnych wyznań i narodów. Przewodniczył mu opat benedyktyńskiego klasztoru Haghia Sion o. Benedikt Lindemann OSB. Było to kulminacyjne wydarzenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Jerozolimie.

» Liczba trędowatych na świecie spada, ale wciąż niezbędna jest pomoc w walce z tą chorobą – zaapelował kard. Javier Lozano Barragán z okazji 53. Światowego Dnia Walki z Trądem. Przewodniczący Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia skierował z okazji Dnia, który obchodzony jest 20 stycznia, list do odpowiedzialnych za duszpasterstwo służby zdrowia w Episkopatach wszystkich krajów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki