Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Abp Stanisław Dziwisz spotkał się w Krakowie z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem. Po rozmowie, która miała charakter prywatny, metropolita krakowski i szef rządu zapalili w oknie Kurii światło pokoju. W ten sposób uczczono Międzynarodowy Dzień Ofiar Holokaustu. Cytowanie jakichkolwiek dokumentów czy wypowiedzi papieskich w prasie nadal pozostaje bezpłatne. Tak było, jest...

» Abp Stanisław Dziwisz spotkał się w Krakowie z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem. Po rozmowie, która miała charakter prywatny, metropolita krakowski i szef rządu zapalili w oknie Kurii światło pokoju. W ten sposób uczczono Międzynarodowy Dzień Ofiar Holokaustu.
Cytowanie jakichkolwiek dokumentów czy wypowiedzi papieskich w prasie nadal pozostaje bezpłatne. Tak było, jest i będzie – zapewnił dziennikarzy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch. Odniósł się w ten sposób do doniesień mediów o płaceniu za prawa autorskie za teksty Benedykta XVI.

» Nad tym, jak nieść nadzieję ubogim, zastanawiali się na Jasnej Górze uczestnicy ogólnopolskiego sympozjum rekolekcjonistów, ojców duchownych i spowiedników kapłańskich. W czterodniowym spotkaniu udział wzięło ponad 80 księży.

» Aby rozmawiać o seksualności z młodzieżą, należy mieć pozytywne nastawienie. Straszenie i zniechęcanie nie jest potrzebne młodym ludziom, którzy i tak mają wiele własnych lęków – podkreślano podczas warsztatów dla katechetów zakonnych w Warszawie. Spotkanie zorganizowano dla omówienia programu i zasadności parafialnej katechezy dla młodzieży, będącej rocznym przygotowaniem do sakramentu małżeństwa.

» Dniem Pamięci Jana Pawła II stał się obchodzony już po raz szósty Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Główne uroczystości odbyły się w auli sekcji „Bobolanum” Papieskiego Wydziału Teologicznego przy warszawskim sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

» Z lotniska wojskowego w Warszawie odleciał kolejny transport z pomocą humanitarną Caritas Polska dla ludności Pakistanu poszkodowanej w trzęsieniu ziemi w październiku 2005 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki