Logo Przewdonik Katolicki

Pomoc dla… katolika

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Wśród bydgoszczan rośnie zainteresowanie kupnem kart Jestem Katolikiem, które można nabyć m.in. za pośrednictwem portalu internetowego www.gloria24.pl. Na emblemacie wielkości karty telefonicznej, wydanym przez Dom Wydawniczy Rafael, widnieje napis Jestem Katolikiem. W razie zagrożenia mojego życia wezwij księdza. Komplet dziesięciu sztuk kosztuje...

Wśród bydgoszczan rośnie zainteresowanie kupnem kart „Jestem Katolikiem”, które można nabyć m.in. za pośrednictwem portalu internetowego www.gloria24.pl. Na emblemacie wielkości karty telefonicznej, wydanym przez Dom Wydawniczy „Rafael”, widnieje napis „Jestem Katolikiem. W razie zagrożenia mojego życia wezwij księdza”. Komplet dziesięciu sztuk kosztuje złotówkę.

Do całego zakupu trzeba dodać koszty przesyłki, ale zainteresowani mówią, że to się opłaca. – Naprawdę, świetny pomysł. Jeśli osoba znajdzie się w sytuacji zagrożenia życia, a świadek wezwie pomoc duchową, na pewno wyświadczy nam – wierzącym nieocenioną przysługę – podkreślają bydgoszczanie.
Akcję popiera rektor Wyższego Seminarium Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy ojciec Marek Karczewski. – Jestem mile zaskoczony, że ktoś wpadł na taki dobry pomysł. Z własnego doświadczenia wiem, jak to bywało w szpitalach, kiedy nie było wiadomo, czy ktoś sobie życzy sakramentu chorych, czy nie. Myślę, że taka kartka pozwala również na to, by określić siebie i swoją przynależność, jeśli chodzi o sprawy religii. Zawsze najbardziej poszukujemy pogotowia, policji, straży pożarnej, a dlaczego by nie szukać ratunku, jeśli chodzi o naszą duszę? – przyznał.
Karta jest trwała i bardzo praktyczna. Dzięki swoim wymiarom może być noszona w portfelu, dokumentach, kieszeni, torebce, a więc w miejscach, które – na przykład podczas wypadku – sprawdzają osoby udzielające pomocy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki