Logo Przewdonik Katolicki

Już za tydzień 16 stron więcej!

ks. Dariusz Madejczyk
Fot.

Drodzy i Szanowni Czytelnicy! Jak to się zwykło mówić: mam dwie wiadomości dobrą i złą. Jaka jest ta zła? Idzie nowy rok, więc nie trudno się domyślić Zacznę więc od dobrej. Już za tydzień Przewodnik Katolicki zwiększy swoją objętość i odświeży oblicze. Od lat nasz tygodnik się zmienia i poszerza horyzonty zainteresowań, by...

Drodzy i Szanowni Czytelnicy!

Jak to się zwykło mówić: mam dwie wiadomości – dobrą i złą. Jaka jest ta zła? – Idzie nowy rok, więc nie – trudno się domyślić… Zacznę więc od dobrej.

Już za tydzień „Przewodnik Katolicki” zwiększy swoją objętość i odświeży oblicze. Od lat nasz tygodnik się zmienia i poszerza horyzonty zainteresowań, by coraz lepiej odpowiadać zmieniającej się sytuacji społecznej i religijnej i prowadzić swoich Czytelników drogami wiary przez meandry współczesnego świata. Chcemy, by treści, które dotyczą wiary, były podawane w sposób bliski współczesnemu Czytelnikowi. Chcemy przemawiać współczesnym, zrozumiałym – zwłaszcza dla młodego Czytelnika – językiem i ciekawym obrazem, tak jak wiele innych czasopism.

Strony 3 i 4 bieżącego wydania są tym, co w języku komputerowym bywa nazywane wersją „demo” odświeżonego layoutu „PK”, czyli jego zapowiedzią. Nowa drukarnia pozwoli nam na taką zmianę cyklu wydawniczego, by najświeższe wiadomości, tak ze świata, jak i Kościoła, znalazły się w pierwszej części tygodnika. Od nowego roku zwiększy się też objętość stron związanych z liturgią i życiem Kościoła. Moją osobistą radością, jako redaktora naczelnego, a zarazem duszpasterza młodzieży, jest start „Przewodnika Młodych” – czterech stron redagowanych nie tylko dla młodzieży, ale również przy jej udziale.

Powraca też na łamy naszego tygodnika „Temat Przewodnika” – cotygodniowe, sześciostronicowe opracowanie poświęcone wybranemu zagadnieniu religijnemu lub społecznemu, które pozwoli nam przyjrzeć się określonym tematom w sposób bardziej wnikliwy, ale zarazem prosty i zrozumiały dla każdego.

Myślę, że ciekawym zwieńczeniem każdego wydania „Przewodnika”, będzie stała rubryka „Moje okno na świat”, która znajdzie się na ostatniej stronie. Będziemy do niej zapraszać osoby niekoniecznie powszechnie znane, które zechcą podzielić się z nami doświadczeniami swojego życia, zainteresowaniami – krótko mówiąc – swoimi życiowymi pasjami.

Do tych dobrych wiadomości o naszym „Przewodniku” trzeba dołożyć także tę trochę gorszą… Wraz z pierwszym numerem, który ukaże się z datą 7 stycznia 2007, zmianie ulegnie cena „Przewodnika Katolickiego”. Będzie kosztował 3,90 zł. Mimo zmieniających się w naszym kraju cen, przez ostatnich pięć lat udało się nam podtrzymać cenę tygodnika na niezmienionym poziomie. Przyszedł jednak czas, że i nasze pismo dotyka konieczność zmiany ceny, która wynika przede wszystkim z kosztów druku i transportu. Właśnie dlatego, chcąc w jakiś sposób wynagrodzić naszym Drogim Czytelnikom tę zmianę, postanowiliśmy dodać 16 stron, które – jak wierzę – będą przyjęte życzliwie i z zainteresowaniem.

Jakąś pociechą w związku z tą zmianą jest z pewnością fakt, że rozmawiając z naszymi Czytelnikami podczas osobistych spotkań i telefonicznie, wiele razy słyszeliśmy, że za „Przewodnik” warto dać „takie” pieniądze. Te życzliwe głosy są dla nas nagrodą za wysiłek związany z cotygodniowym przygotowaniem kolejnego wydania „PK” i zachętą do dalszej pracy, która wpisuje się w życie Kościoła i szeroko pojętą ewangelizację.

Życząc każdemu z Czytelników „Przewodnika Katolickiego” dobrego Nowego Roku pod Bożą opieką, zapraszam już za tydzień do nowego wydania naszego tygodnika.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki