Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

» 12 grudnia w WSD we Włocławku odbyło się sympozjum poświęcone Matce Bożej z Guadelupe z racji 475. rocznicy objawień Maryi Juanowi Diego. Prelegent Zbigniew Treppa, wykładowca ASP w Gdańsku, autor opracowań naukowych dotyczących współczesnej sztuki sakralnej, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, omówił historię objawień, znaczenie i współczesne przejawy kultu...

» 12 grudnia w WSD we Włocławku odbyło się sympozjum poświęcone Matce Bożej z Guadelupe z racji 475. rocznicy objawień Maryi Juanowi Diego. Prelegent Zbigniew Treppa, wykładowca ASP w Gdańsku, autor opracowań naukowych dotyczących współczesnej sztuki sakralnej, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, omówił historię objawień, znaczenie i współczesne przejawy kultu wizerunku Matki Bożej z Guadelupe. Prelekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna. Uczestnicy sympozjum uczestniczyli następnie we Mszy św., sprawowanej pod przewodnictwem ks. bp. Meringa w seminaryjnym kościele św. Witalisa.

» 20 grudnia w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Osięcinach odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Jakości. Tym samym placówka została zaliczona do grona najlepiej działających szkół na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (wcześniej certyfikat otrzymało sześć placówek oświatowych leżących na terenie województwa). Pomysłodawcą programu, którego celem jest promocja najlepszych szkół w województwie, jest kurator oświaty w Bydgoszczy. Do udziału w uroczystości zaproszono przedstawicieli władz oświatowych i samorządowych. Obecny był także proboszcz par. Opieki Matki Bożej w Osięcinach ks. kan. Zbigniew Cabański i inni goście.

» W parafii św. Barbary w Turku od września trwał konkurs na najgorliwszego ministranta, zorganizowany przez ks. Tomasza Muraszewskiego. Ministranci i lektorzy otrzymywali punkty za obecność na Mszy św.; specjalnie premiowano wypełnianie dyżurów. Zwycięzcą został Jacek Kuchmacz. Drugie miejsce zajął Krystian Mędry, trzecie – Rafał Kowalczyk. Nagrody wręczono 21 grudnia po wieczornej Eucharystii, podczas spotkania wigilijnego. Św. Mikołaj obdarował prezentami wszystkich kandydatów do służby ołtarza, ministrantów, lektorów i lektorów honorowych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki