Logo Przewdonik Katolicki

List do redakcji

PK
Fot.

Szanowna Redakcjo Chcę podzielić się z czytelnikami wspomnieniem tegorocznych rekolekcji adwentowych, odbywających się od 10 do 12 grudnia w parafii Opieki Matki Bożej w Osięcinach pod hasłem Przypatrzcie się powołaniu waszemu. Głęboko zapadły mi w pamięci nauki, które dzięki życzliwości i za zgodą biskupa włocławskiego Wiesława A. Meringa głosił bp Edward Frankowski...

Szanowna Redakcjo

Chcę podzielić się z czytelnikami wspomnieniem tegorocznych rekolekcji adwentowych, odbywających się od 10 do 12 grudnia w parafii Opieki Matki Bożej w Osięcinach pod hasłem „Przypatrzcie się powołaniu waszemu”. Głęboko zapadły mi w pamięci nauki, które dzięki życzliwości i za zgodą biskupa włocławskiego Wiesława A. Meringa głosił bp Edward Frankowski z Sandomierza.

Biskup rekolekcjonista z zaangażowaniem podkreślał, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości, miłości, szczęścia i nawrócenia. Wspaniałym wzorem na drodze ku powołaniu są: Matka Boża, święci, błogosławieni, w ich gronie bł. ks. Wincenty Matuszewski i bł. ks. Józef Kurzawa – męczennicy Eucharystii i Jedności Kapłańskiej z Osięcin oraz Sługa Boży Jan Paweł II. Aby realizować swoje powołanie, trzeba najpierw bez reszty oddać się Bogu i chcieć wykonywać Jego wolę, kierując się w życiu Dekalogiem, Ewangelią, słuchając głosu sumienia. Ksiądz biskup przypomniał rodzinom, że ich podstawowym powołaniem jest służba życiu, dążenie do coraz pełniejszego stawania się wspólnotą miłości.

„Pan niech spotęguje waszą wzajemną miłość dla wszystkich” (1 Tes 3,12), pisał św. Paweł, wskazując na bezinteresowną miłość, jako główną drogę prowadzącą do Boga. Przygotowanie na spotkanie z Dzieciątkiem Jezus to również uczynki na rzecz potrzebujących. Po Mszach Świętych wierni chętnie nabywali świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, kartki świąteczne i anioły wykonane przez uczniów – członków szkolnych kół Caritas.

W rekolekcjach uczestniczyło naprawdę wiele osób. Cieszy fakt licznej obecności uczniów, których część angażowała się w liturgię poprzez czytania mszalne, włączanie się w modlitwę wiernych i śpiew w scholi. Pięknie brzmiał śpiew Chóru Męskiego z Osięcin podczas wieczornej Mszy św., 12 grudnia. Na zakończenie ks. bp Frankowski udzielił wszystkim błogosławieństwa, po czym wysłuchał słów wdzięczności za wspólnotę modlitwy i wygłoszone nauki, które przekazali przedstawiciele parafii i proboszcz, ks. kan. Zbigniew Cabański.

Teraz modlimy się, aby owocem rekolekcji była metanoja naszej parafii, czyli wola podjęcia stałego wysiłku nawrócenia. Niech nam w tym dopomaga nowo narodzone Dziecię Jezus!

Z poważaniem
Agnieszka Matkowska

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki