Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Na kilka dni przed Europejskim Spotkaniem Młodych, organizowanym przez Wspólnotę z Taizé, zwierzchnicy różnych wyznań skierowali listy z pozdrowieniami. Kolejny etap pielgrzymki zaufania przez Ziemię odbędzie się w dniach od 28 grudnia br. do 1 stycznia 2007 r. w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, z udziałem około 40 tysięcy młodych ludzi. » W Bazylice św. Piotra...

» Na kilka dni przed Europejskim Spotkaniem Młodych, organizowanym przez Wspólnotę z Taizé, zwierzchnicy różnych wyznań skierowali listy z pozdrowieniami. Kolejny etap „pielgrzymki zaufania przez Ziemię” odbędzie się w dniach od 28 grudnia br. do 1 stycznia 2007 r. w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, z udziałem około 40 tysięcy młodych ludzi.

» W Bazylice św. Piotra w Rzymie sakrę biskupią otrzymał dziekan Trybunału Roty Rzymskiej ks. Antoni Stankiewicz. W uroczystościach uczestniczyła delegacja diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, z której pochodzi. Wraz z nim sakrę przyjęli: prefekt Biblioteki Watykańskiej ks. Raffaele Farina SDB oraz regens Penitencjarni Apostolskiej o. Gianfranco Girotti OFM Conv.

» „Mali misjonarze” wypełnili ulice hiszpańskich miast. Dzieci i młodzież rozdawali przechodniom naklejki w formie gwiazdy, będącej znakiem zbliżającego się Bożego Narodzenia. Kampanię, która przebiega pod hasłem „Siewcy gwiazd”, zorganizowano z inicjatywy Papieskich Dzieł Misyjnych.

» Benedykt XVI wystosował pozdrowienia z okazji jubileuszu 150-lecia Zgromadzenia Misjonarzy Afryki, zwanych popularnie ojcami białymi, dziękując im za „wielkoduszne głoszenie Ewangelii”. – W powołaniu do misji objawia się w wymowny sposób piękno życia, jakim żyjemy w służbie Chrystusa i bliźnich – podkreślił Benedykt XVI w liście do misjonarzy.

» Podczas audiencji generalnej Papież Benedykt XVI powitał delegację z Górnej Austrii, która przywiozła Ojcu Świętemu Betlejemskie Światło Pokoju. Akcję „światła pokoju” z Groty Betlejemskiej zainicjowało przed 20 laty, w 1986 r., radio Górnej Austrii ORF. Jako symbol orędzia pokoju Bożego Narodzenia jest ono przenoszone do ponad 25 krajów europejskich, również do Polski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki