Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Dziękczynną modlitwą, radością i wzruszeniem siostry zmartwychwstanki z Kęt powitały wiadomość o zgodzie Papieża na beatyfikację założycielki Zgromadzenia, matki Celiny Borzęckiej. » Jedno Światło, jedno Przyrzeczenie to hasło tegorocznej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju. Słowaccy skauci przekazali polskim harcerzom światło pokoju na Łysej...

» Dziękczynną modlitwą, radością i wzruszeniem siostry zmartwychwstanki z Kęt powitały wiadomość o zgodzie Papieża na beatyfikację założycielki Zgromadzenia, matki Celiny Borzęckiej.

» „Jedno Światło, jedno Przyrzeczenie” – to hasło tegorocznej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju. Słowaccy skauci przekazali polskim harcerzom światło pokoju na Łysej Polanie. Następnie światło zapłonęło w polskich miastach. Nasi harcerze przekazali światło dalej na Ukrainę, Białoruś, Litwę i do Rosji.

» Apelem poległych zakończyły się w Gdańsku obchody rocznicowe Grudnia ’70. Przed pomnikiem Poległych Stoczniowców zapalono dziesiątki zniczy, złożono kwiaty, zgromadzili się harcerze z pochodniami i poczty sztandarowe.

» Ponad stu niewidomych i słabowidzących z całego kraju przyjechało w sobotę na biesiadę wigilijną do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Osiemnaste takie spotkanie w Kielcach zorganizował Polski Związek Niewidomych oraz Krajowe Centrum Kultury Polskiego Związku Niewidomych, które ma tu swoją siedzibę.

» O roli kobiet w Kościele dyskutowali członkowie Rady Apostolstwa Świeckich, którzy spotkali się w Warszawie. Obradom RAŚ, pełniącej funkcję konsultacyjną Episkopatu Polski, przewodniczył abp Marian Gołębiewski.

» Prawne aspekty ochrony życia ludzkiego i aktywność środowisk pro-life były m.in. tematami III Ogólnopolskiego Kongresu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

» Bp Bronisław Dembowski otrzymał Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent RP odznaczył biskupa za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej demokracji, za działalność na rzecz dialogu i dobra wspólnego z okazji 50. rocznicy założenia Klubu Inteligencji Katolickiej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki