Logo Przewdonik Katolicki

CecylJana 2006

Marcin Jarzembowski
Fot.

W Bydgoszczy zorganizowano XV Przegląd Piosenki Religijnej CecylJana 2006. W kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty swój dorobek artystyczny zaprezentowały schole i zespoły, które na co dzień muzykują w swoich wspólnotach parafialnych, ubogacając w ten sposób liturgię. Ideą przeglądu jest przede wszystkim prezentacja dorobku oraz inspiracja do dalszej działalności,...

W Bydgoszczy zorganizowano XV Przegląd Piosenki Religijnej „CecylJana 2006”. W kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty swój dorobek artystyczny zaprezentowały schole i zespoły, które na co dzień muzykują w swoich wspólnotach parafialnych, ubogacając w ten sposób liturgię.

Ideą przeglądu jest przede wszystkim prezentacja dorobku oraz inspiracja do dalszej działalności, a nie „wygrywanie nagród”. – Poziom, jaki zaprezentowały poszczególne grupy, był bardzo zróżnicowany. Mogliśmy zobaczyć i usłyszeć osoby początkujące oraz prawdziwych profesjonalistów. Z pewnością taki przegląd dodaje „skrzydeł” do dalszej działalności i jeszcze większego zaangażowania w duszpasterstwo – powiedział jego organizator, ks. Janusz Konysz.

Dzień przed występami odbyło się spotkanie pod nazwą „Mikrofon dla wszystkich”. Zaśpiewać mógł każdy, kto tylko miał na to ochotę. – Ta propozycja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością – stwierdził ks. Konysz.

Każdy z uczestników przeglądu otrzymał pamiątkowy dyplom. Pomimo braku nagród są i takie zespoły, które muzykują co roku. Spotkanie odbywa się zawsze w niedzielę przypadającą w okolicach wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Nazwa przeglądu wywodzi się z połączenia dwóch imion – św. Cecylii i św. Jana Apostoła i Ewangelisty, patrona fordońskiej parafii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki