Logo Przewdonik Katolicki

Zasłyszane/Zapisane

PK
Fot.

- Dzień Babci jest dla mnie osobiście dniem ważnym. Jestem wdzięczny mojej babci, która mnie w dużej mierze wychowała. I nie zapomnę jej śledzików tak jak ona je robiła, nikt tego nie potrafi zrobić premier Kazimierz Marcinkiewicz. - Siedziałem przez sześć i pół roku w więzieniach polskich, bardzo źle mnie traktowano. IPN udostępnił mi listę 418 osób, które...

- Dzień Babci jest dla mnie osobiście dniem ważnym. Jestem wdzięczny mojej babci, która mnie w dużej mierze wychowała. I nie zapomnę jej śledzików – tak jak ona je robiła, nikt tego nie potrafi zrobić – premier Kazimierz Marcinkiewicz.

- Siedziałem przez sześć i pół roku w więzieniach polskich, bardzo źle mnie traktowano. IPN udostępnił mi listę 418 osób, które były czynne w moich sprawach w ciągu 40 lat, kiedy mnie na różne sposoby szykanowano, oraz 56 tajnych współpracowników. I nie zdarzył się ani jeden z tych 480, który by do mnie przyszedł i powiedział „człowieku, było tak, ale czy jesteś w stanie mi wybaczyć?” – prof. Władysław Bartoszewski.

- Myślę, że Kuczma powinien jechać w ukochane okolice Moskwy, bo inaczej będzie niedobrze – ukraiński minister spraw wewnętrznych Jurij Łucenko.

- To, co robimy, ma naturalnie charakter polityczny. Dlatego prezydenci Ukrainy i Rosji uczestniczyli na początku roku w rozwiązaniu konfliktu energetycznego. (...) Jesteśmy biznesmenami, którzy realizują to, czego domagają się od nas akcjonariusze i rada nadzorcza. Nie można pominąć faktu, że rosyjski rząd posiada (w Gazpromie) udziały większościowe. Wyznacza nam także cele – wiceprezes rosyjskiego koncernu Gazprom Aleksandr Medwiediew.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki