Logo Przewdonik Katolicki

Opłatkiem jak chlebem

Janina Wiśniewska
Fot.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego 8 stycznia br. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku odbyło się spotkanie opłatkowe grup działających na terenie tej miejscowości. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego proboszcz parafii ks. Marek Kasik przewodniczył Mszy św. w intencji uczestników spotkania i ich rodzin. W homilii kapłan prosił zgromadzonych o szczerą modlitwę za tych,...

W Niedzielę Chrztu Pańskiego 8 stycznia br. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku odbyło się spotkanie opłatkowe grup działających na terenie tej miejscowości.

Po Koronce do Miłosierdzia Bożego proboszcz parafii ks. Marek Kasik przewodniczył Mszy św. w intencji uczestników spotkania i ich rodzin. W homilii kapłan prosił zgromadzonych o szczerą modlitwę za tych, którzy „zapomnieli o swoim chrzcie i łasce związanej z tym sakramentem”.
Dalsza część spotkania odbyła się w pobliskiej restauracji. Obecnych było blisko sto osób, reprezentujących Straż Honorową NSPJ, Odnowę w Duchu Świętym, cztery Koła Żywego Różańca. Nie zabrakło członków Rodziny Radia Maryja, asysty i scholi dziecięcej. Duchowieństwo reprezentowali księża: Marek Kasik i Dariusz Maćczak. Modlitwa i życzenia złożone przez księdza proboszcza wprowadziły odpowiedni, odświętny nastrój. – Dzielimy się opłatkiem: chlebem, który w czasie Eucharystii staje się Ciałem Pana Jezusa – mówił ks. Marek Kasik. Polecał zebranych i ich rodziny Bożej Opatrzności i zachęcał do pogłębiania wiary w moc i potęgę Boga. Później wszyscy łamali się opłatkiem, a następnie zasiedli do stołu. Nie zabrakło chóralnego śpiewu kolęd. Serdeczna atmosfera oraz zachęta duszpasterza sprawiły, że postanowiono częściej urządzać spotkania w szerokim gronie osób zaangażowanych w życie Kościoła.
W trakcie spotkania ksiądz proboszcz ogłosił, że 23 stycznia w kaplicy szpitalnej pw. św. Ojca Pio w Turku odbędzie się pierwsze spotkanie nowej grupy modlitewnej, która chce szerzyć charyzmat tego świętego. Byłoby dobrze, gdyby członkowie grupy zechcieli ją zaprezentować na łamach „Ładu Bożego”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki