Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Pierwszy w Polsce kwartalnik poświęcony muzyce chrześcijan Ruah, który na początku listopada br. zawiesił wydawanie drukowanej wersji pisma, wystartował w wersji internetowej. Na stronie www.ruah.pl internauci mogą zapoznać się nieodpłatnie ze wszystkimi artykułami nowego 36. numeru czasopisma. » Rękopisy, kurtka, narty i buty, ale też papieskie szaty, monety...

» Pierwszy w Polsce kwartalnik poświęcony muzyce chrześcijan „Ruah”, który na początku listopada br. zawiesił wydawanie drukowanej wersji pisma, wystartował w wersji internetowej. Na stronie www.ruah.pl internauci mogą zapoznać się nieodpłatnie ze wszystkimi artykułami nowego 36. numeru czasopisma.

» Rękopisy, kurtka, narty i buty, ale też papieskie szaty, monety i ornat – te eksponaty można oglądać na wystawie „Totus Tuus Jan Paweł II” w Łodzi. W Muzeum Włókiennictwa zgromadzono ponad sto pamiątek po Papieżu Polaku.

» Polska Rada Chrześcijan i Żydów wyróżniła siostrę Annę Denise Rinckwald ze Zgromadzenia Matki Bożej z Syjonu tytułem „Człowieka Pojednania” za to, że dwa lata temu założyła w Krakowie pierwszą w Polsce wspólnotę tego zgromadzenia, działającego na rzecz pojednania między chrześcijanami i żydami.

» Kard. Stanisław Dziwisz erygował nowe stowarzyszenie Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Należą do niego panny i wdowy. Charyzmatem stowarzyszenia jest niesienie pomocy duchowej osobom starszym.

» Podczas XXV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy wręczono cztery medale „za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską”. Otrzymali je przedsiębiorca Jadwiga Mojzesowicz-Bilewska, dr Piotr Siemaszko z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz długoletnia dyrektor Muzeum Okręgowego Aurelia Borucka-Nowicka. Czwarte wyróżnienie otrzymało Hospicjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki. Medale są wręczane od 2001 roku.

» Nakładem Wydawnictwa Pallottinum ukazało się pierwsze polskie wydanie Biblii Jerozolimskiej, najpopularniejszej edycji Pisma Świętego na świecie. Wyjątkowość tego wydania polega na przypisach i komentarzach opracowanych przez zespół wybitnych biblistów z dominikańskiej Szkoły Biblijnej z Jerozolimy.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki