Logo Przewdonik Katolicki

E-mail z Lichenia: W zgodzie z sumieniem

Aneta Kwiatkowska
Fot.

Podczas niedzielnych wyborów samorządowych do urn wyborczych poszli także księża marianie opiekunowie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Zakonnicy oddali głosy w lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej nr 10, znajdującej się w miejscowej szkole podstawowej, w pobliżu sanktuarium. Czynne prawo wyborcze jest wielkim przywilejem. Korzystamy z niego, promując przy okazji...

Podczas niedzielnych wyborów samorządowych do urn wyborczych poszli także księża marianie – opiekunowie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Zakonnicy oddali głosy w lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej nr 10, znajdującej się w miejscowej szkole podstawowej, w pobliżu sanktuarium. – Czynne prawo wyborcze jest wielkim przywilejem. Korzystamy z niego, promując przy okazji postawy obywatelskie. W naszym domu zakonnym nie ma jednak żadnego nakazu czy przymusu udziału w głosowaniach. Każdy zdecydował sam, zgodnie z własnym sumieniem, o uczestnictwie w wyborach, jak też i o tym, na kogo odda głos – zaznaczył ks. Zbigniew Krochmal MIC, rzecznik prasowy sanktuarium.

W licheńskim domu zakonnym przebywa obecnie ponad 40 zakonników. Księża, którzy postanowili głosować, udawali się do urn wyborczych po Mszach Świętych. – Zazwyczaj moi współbracia wybierali się na głosowanie w kilkuosobowych grupach; najliczniej po południowej Eucharystii i po obiedzie, około godz. 14. Wybierając się na spacer, po drodze wstępowali do lokalu wyborczego – dodał ks. Krochmal.

W zasięgu działania Obwodowej Komisji Wyborczej nr 10, obejmującej miejscowości Licheń Stary, Bylew i Pogoń Gosławicka, uprawionych do głosowania w odbywających się 12 listopada wyborach samorządowych było 1314 osób.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki