Logo Przewdonik Katolicki

Czas dziękczynienia i refleksji

Błażej Tobolski
Fot.

O uroczystościach rocznicowych Akcji Katolickiej w archidiecezji poznańskiej mówi Bogumiła Kania-Łącka, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. 24 czerwca br. minęło dziesięć lat od reaktywowania Akcji Katolickiej w naszej archidiecezji, natomiast 25 listopada minie pięć lat od I Krajowego Kongresu Akcji Katolickiej, który odbył się w Poznaniu. Kongres, z uwagi na program,...

O uroczystościach rocznicowych Akcji Katolickiej w archidiecezji poznańskiej mówi Bogumiła Kania-Łącka, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

24 czerwca br. minęło dziesięć lat od reaktywowania Akcji Katolickiej w naszej archidiecezji, natomiast 25 listopada minie pięć lat od I Krajowego Kongresu Akcji Katolickiej, który odbył się w Poznaniu. Kongres, z uwagi na program, znakomitych wykładowców oraz liczbę uczestników z całej Polski i z zagranicy, był doniosłym wydarzeniem religijnym, społecznym i kulturalnym w skali naszego miasta i całego kraju.

Chcąc złączyć wspomnienie tych dwóch ważnych wydarzeń, nasze obchody jubileuszowe rozpoczęliśmy 24 czerwca. W tym dniu odbyło się uroczyste posiedzenie Rady DIAK, poprzedzone Mszą św. dziękczynną, której przewodniczył bp Mariusz Leszczyński, krajowy asystent Akcji Katolickiej. Uroczystości jubileuszowe zakończy uroczysta Msza św. dziękczynna, odprawiona w uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej.

Po dziesięciu latach naszej obecności w diecezji chcemy podziękować Panu Bogu za powołanie nas do apostolstwa w Akcji Katolickiej. Chcemy też dokonać pewnego podsumowania dotychczasowych działań. Będziemy również zastanawiać się nad naszym miejscem w Kościele i nad zadaniami, jakie dziś powinniśmy podejmować. Będzie to więc czas wspólnej modlitwy, dziękczynienia i refleksji.

Z okazji jubileuszu zostanie przygotowana okolicznościowa publikacja. Zamieszczone w niej teksty pozwolą na pewne spojrzenie wstecz, przypomnienie niektórych dokonań Akcji Katolickiej, głównie jednak ukażą się po to, by jeszcze bardziej można było zaangażować się w działalność apostolską. Będzie to kolejny, 9 już nr z serii Biblioteka DIAK Poznań pod tytułem: „Idźcie odważnie tą drogą” (Jan Paweł II, Krosno, 10 czerwca 1997 r.).

Program uroczystych obchodów 10-lecia reaktywowania Akcji Katolickiej w archidiecezji poznańskiej oraz 5-lecia I Krajowego Kongresu Akcji Katolickiej

25-26 listopada


25 listopada
godz. 10-13 – Sympozjum „Przypatrzcie się powołaniu waszemu” (Aula w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej, ul. Berdychowo 1)
godz. 13.15 – Koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego pod dyrekcją Jacka Sykulskiego (Aula Politechniki)
godz. 15.45 – Spotkanie modlitewne przy relikwiach bł. Siostry Sancji (kościół pw. św. Rocha)

26 listopada
godz. 10 – Msza św. dziękczynna koncelebrowana pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego (katedra poznańska)

Patronat nad uroczystościami objął abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki