Logo Przewdonik Katolicki

E-mail z Lichenia: Spowiedź z życia

Aneta Kwiatkowska
Fot.

Dwadzieścia osób przyjechało do sanktuarium maryjnego w Licheniu, by wziąć udział w rekolekcjach przygotowujących do odbycia spowiedzi z całego życia. Pierwsze tego typu warsztaty w Licheniu trwały od 26 do 29 października. Spotkanie rozpoczęło się wieczorną Mszą św., po której odbyła się konferencja. Na program następnych dni składały się dalsze konferencje, Msze św.,...

Dwadzieścia osób przyjechało do sanktuarium maryjnego w Licheniu, by wziąć udział w rekolekcjach przygotowujących do odbycia spowiedzi z całego życia. Pierwsze tego typu warsztaty w Licheniu trwały od 26 do 29 października.

Spotkanie rozpoczęło się wieczorną Mszą św., po której odbyła się konferencja. Na program następnych dni składały się dalsze konferencje, Msze św., nabożeństwa i medytacje. Na zakończenie uczestnicy rekolekcji mogli przystąpić do sakramentu pojednania. W konfesjonałach czekało na nich dziewięciu kapłanów, wśród nich kustosz sanktuarium ks. Wiktor Gumienny MIC, pomysłodawca i główny prowadzący rekolekcje.

Jak poinformował ksiądz kustosz, projekt zorganizowania rekolekcji zrodził się na podstawie rozmów z pielgrzymami, którzy pytali o możliwość odbycia w Licheniu spowiedzi z całego życia.

Dla kogo jest spowiedź generalna?
Powinny z niej skorzystać osoby, które wcześniej przystępując do sakramentu pojednania zataiły świadomie jakiś grzech, dopuszczając się w ten sposób spowiedzi świętokradczej. – Od tamtej chwili, mimo że chodzimy do spowiedzi, grzechy nie są odpuszczone. Aby pojednać się z Bogiem, trzeba się przyznać do spowiedzi świętokradczej, ale też wyznać wszystkie grzechy po niej popełnione – tłumaczył ks. Gumienny. Dodał, że spowiedź generalna może być pożyteczna również przy podejmowaniu ważnych życiowych decyzji albo w trudnych momentach życia. – Patrząc na wszystkie grzechy zebrane razem, widzimy, jak bardzo Bóg nas kocha... Doświadczywszy ogromu Bożej miłości, znajdujemy siły, by pokonać wszelkie trudności i rozstrzygnąć ważne życiowe kwestie – mówił kustosz.

Ze względu na duże zainteresowanie spowiedzią generalną księża marianie zorganizowali trzy turnusy rekolekcyjne. Kolejne odbędą się w terminach: 16-19 listopada oraz 14-17 grudnia. Bliższych informacji udzielają pracownicy Domu Pielgrzyma „Arka”; tel. 063-270-81-62.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki