Logo Przewdonik Katolicki

List do redakcji

PK
Fot.

Droga Redakcjo, październik, miesiąc Różańca Świętego, sprzyja pielgrzymkom do miejsc, w których w sposób szczególny czczona jest Maryja. Październik również przypomina o ważnym wydarzeniu w historii Kościoła, Polski i świata: o rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wiemy, jak istotne miejsce w jego życiu miała modlitwa różańcowa i oddawanie czci Matce...

Droga Redakcjo,

październik, miesiąc Różańca Świętego, sprzyja pielgrzymkom do miejsc, w których w sposób szczególny czczona jest Maryja. Październik również przypomina o ważnym wydarzeniu w historii Kościoła, Polski i świata: o rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wiemy, jak istotne miejsce w jego życiu miała modlitwa różańcowa i oddawanie czci Matce Bożej. Pamiętając o tym, uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Makowiskach (parafia pw. Świętego Krzyża w Suminie), wraz z rodzicami, katechetką i niżej podpisaną wychowawczynią udali się 9 października do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

Pragnęliśmy pomodlić się w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II, wyrazić wdzięczność Bogu za dar Pierwszej Komunii św. naszych dzieci i uczniów, prosić Go o potrzebne łaski. Chcieliśmy również, aby podczas pielgrzymki dzieci poznały najważniejsze miejsca sanktuarium. Myślę, że zamierzone cele osiągnęliśmy.

Najpierw zwiedziliśmy kościół św. Doroty, później zatrzymywaliśmy się przy licznych kapliczkach i pomnikach. Silne wrażenie na dzieciach wywarła bazylika licheńska; z wielkim przejęciem wpatrywały się w znajdujący się w jej wnętrzu Cudowny Obraz Matki Bożej Bolesnej; niepowtarzalnych przeżyć dostarczyła wszystkim Golgota.

Uwieńczeniem pielgrzymki było uczestnictwo we Mszy św., po której wyciszeni, pełni wrażeń duchowych i osobistych refleksji, udaliśmy się w drogę powrotną. Pielgrzymując do tego świętego miejsca, odpowiedzieliśmy na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II, wypowiedziane przez niego w Licheniu 7 czerwca 1999 r.: „Błagajmy Ją [Matkę Bożą] wszyscy, aby wstawiała się za nami u swego Syna, wypraszając nam wiarę żywą, która z ziarnka gorczycznego staje się drzewem życia Bożego”.

Anna Żurawska

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki